Kreatyna – najbardziej popularny suplement na rynku – Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się jaka jest najbardziej optymalna suplementacja!

Odżywki dla sportsmenów wywołują mieszane uczucia. Dla niektórych to sztuczna substancja, którą musimy omijać szerokim łukiem, dla innych – codzienne uzupełnienie diety. Czym właściwie są oraz jakich efektów można oczekiwać w czasie ich przyjmowania? Suplementy diety dla sportowców, jak nazwa wskazuje, są to preparaty mające uzupełniać dietę, w większości wypadków (choć nie za każdym razem) w ich składzie odnajdziemy substancje, które występują w ludzkim ciele bądź zapewniane są wraz z jedzeniem.

kulturysta

Źródło: pixabay.com

Przeważnie mają postać proszku, pastylek czy też płynu. Trzeba pamiętać, iż suplementy diety dla sportowców to nie medykamenty, pomimo, iż czasem możesz kupić je w aptece. W żadnym razie nie powinny być też kojarzone ze sterydami .

Oto kilka najbardziej popularnych: Kreatyna – jest to najbardziej popularny suplement w sprzedaży. Występuje w ludzkim ciele, jest syntezowana z aminokwasów i dostarczana z jedzeniem, jej dużą ilość odnajdziemy m.in. w wołowinie. Jako suplement wykorzystywana jest w celu zwiększenia siły a także masy mięśniowej. Sposób jej działania polega na podwyższeniu ilości energii dostępnej dla mięśni. Odżywka białkowa – to skondensowana postać protein w proszku. Może być wytwarzana na bazie mleka, soi, jaj, a nawet pszenicy. Oznacza to, że w procesie produkcji z konkretnego substratu uzyskuje się prawie tylko frakcje białkowe. W rezultacie otrzymujemy proszek, który zalany płynem, można rozmieszać w blenderze. Jego wypicie dostarcza do organizmu białka. Trzeba uprzytomnić sobie, iż białka nie budują muskułów, nie spalają także tłuszczu. Ażeby uzyskać przyrost beztłuszczowej masy ciała, niezbędna jest zbilansowana dieta, dobry trening i regeneracja. Odżywka białkowa nie ma większej przewagi nad tradycyjnym kurczakiem albo chudym twarogiem.

Czy musisz znaleźć podobny post? Jeżeli tak, to śmiało kliknij ten odnośnik i zerknij na stronę, która zapewne także przykuje Twoją uwagę!

To tylko niektóre z dostępnych w aptekach suplementów.

suplementy dla sportowców

Autor: Maicon
Źródło: http://www.flickr.com

Czy suplementy diety dla sportowców są niepewne? Odpowiedź brzmi – w żadnym razie. Przyjmowane w zalecanych dawkach nie powodują ujemnego działania na zdrowie przychodnia lekarska nowy dwór mazowiecki – . Są przebadane oraz dopuszczone do obrotu poprzez Główny Inspektorat Sanitarny. W większości przypadków nie musimy się ich obawiać bardziej, aniżeli kurczaka hodowanego na antybiotykach. Należy uświadomić sobie, że suplementy diety dla sportowców to jedynie dopełnienie jadłospisu. Z sukcesem większość z nich możesz zastąpić naturalnym, zdrowym żywieniem. Za każdym razem, w pierwszej kolejności, trzeba zatroszczyć się o należyty trening, regenerację a także odżywianie, a o ewentualnej suplementacji rozmyślać na szarym końcu.