Co jest wygodniejsze do hotelowej łazienki? Wanna czy kabina prysznicowa? To jest zależne czego tak naprawdę oczekujemy

Odpowiednia łazienka w hotelu to obecnie jedno z bardzo ważnych potrzeb, które mogą dotyczyć pobytu w hotelu. Dziś każdy hotelowy gość nie cce sobie wyobrażać sobie łazienki, która jest poza pokojem hotelowym.

Jak płacimy za komfort to pragnęlibyśmy dostać nie tylko łazienkę w pokoju, ale też w jak najlepszym komforcie. Aranżacja tego typu pomieszczenia to bez wątpienia duże wyzwanie dla osób zajmujących się aranżacją wnętrz, a jedną z znaczniejszych wątpliwości jest kwestia tego, co bardziej będzie sprawdzać się w konkretnym miejscu: wanna czy kabina prysznicowa?

Wyposażenie łazienek hotelowych to ogólnie ciekawy temat, ale na to czy będzie znajdowała się tam wanna czy kabina prysznicowa, znaczny wpływ ma wielkość tego pokoju. W mniej okazałych hotelach, w których nie ma zbyt wiele miejsca, mniejsze rozmiary łazienek wymuszają na projektantach dobór kabin prysznicowych. Obiekty, które posiadają ogromna przestrzeń mogą decydować się na wanny. Wyznaczeni robią tak, że jedną część pokojów zaopatruje się w wanny, drugą kabiny prysznicowe. Dzięki temu możemy wybierać rozwiązanie, które jest dla nas najlepsze.

łazienka

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass

Aranżacja łazienki w hotelu to także styl oraz charakter hotelu. W naprawdę zabytkowych hotelach zazwyczaj możemy spotkać wanny, a łazienka wygląda tam bardziej jak następny pokój, ale kąpielowy. Z tego względu bez wątpienia do historycznych wnętrz lepiej będą pasować wanny (zobacz tutaj). To jakiego rodzaju łazienka (sprawdź też podajnik papieru toaletowego ) będzie na nas czekać jest zależne od wielu czynników, zaś kabiny prysznicowe, jak i wanny mają swoje wady i zalety. Dużą zaletą kabin prysznicowych jest mała powierzchnia, którą będą zajmowały. Kabina to jednak nie tylko oszczędność miejsca, ale także wody.

Mnóstwo osób może uważać również, że są one bardziej higieniczne niż wanny. Największa wada to taka, że nie zrelaksujemy się pod prysznicem, tak jak mamy na t szansę w wannie, a w końcu jak zatrzymujemy się w hotelu, to prawdopodobnie będziemy mieć na to ochotę. Co do wanien, to na pewno zajmują bardzo dużo miejsca, z kolei ich najbliższe otoczenie potrzebuje bardziej starannej aranżacji. Jednocześnie, mnóstwo osób woli wanny, ponieważ można się w nich doskonale zrelaksować, a więc oferują to, czego nie może zagwarantować prysznic.