Poszukujesz niezwykłej atrakcji albo inspiracji na szczególny podarek? Zdecyduj się na grę escape

Impreza urodzinowa, wieczór panieński, czy po prostu nudny weekend – wyróżnia się różne okoliczności, kiedy poszukuje się rozrywek. Co robić, gdy imprezy w dyskotekach są już oklepane i ma się chęć na coś naprawdę wyjątkowego i niecodziennego? Można decydować się na świetną atrakcję, jaką są gry na żywo, jak chociażby Escape Room.

escape

Źródło: foter.com

Grywałeś na komputerze? Na żywo również będzie fajnieŻądza przygód towarzyszy licznym osobom, szukają oni niezapomnianych wrażeń oraz nieszablonowych rozrywek. Namiastką takich przygód okazują się komputerowe gry przygodowe, w których użytkownicy muszą wykazać się sprytem oraz inteligencją, lecz naturalnie bywa to namiastką bardzo drobną. Jeszcze następni poszukują wrażeń w kinie akcji albo horrorach. Ciekawą alternatywą dla takich osób będą gry na żywo w typie escape. Nie są rozgrywane na monitorze komputera, lecz trzeba przeżyć osobiście, biorąc udział w ciekawej oraz pełnej tajemnic przygodzie.

Na czym to polega? W tego typu grach biorą udział grupy kilku osób. Wszyscy ludzie są zamknięci w specjalnym pokoju ucieczek, a ich rola wiąże się z tym, by w określonym czasie wydostać się z pokoju. Pokój naturalnie pozostaje zamknięty, ale w jego obrębie zostały umieszczone mnogie wskazówki i ukryte przedmioty, które uczestnicy zabawy muszą znaleźć oraz zastosować w podejmowanej misji ucieczki. Zabawa wymaga współpracy całej grupy, zatem lepiej udać się na taką przygodę z paczką najlepszych przyjaciół. Coraz większym uznaniem cieszą się gry rodzaju escape rooms w gdańsku okazuje się jednym z miast, w którym można odnaleźć pokoje ucieczki oraz oddać się wspaniałej rozrywce.

Istnieje dużo ewentualności
Jeżeli interesuje nas escape room Gdynia, Gdańsk i pobliskie miejscowości stanowią doskonałą bazę wypadową (questrooms gdańsk), by zagwarantować sobie właśnie taką atrakcję. Jej twórcy zadbali o liczne interesujące scenariusze zabawy, dzięki czemu na rozgrywkę można zdecydować się wielokrotnie lub po prostu dopasować grę do własnych możliwości oraz preferencji. Gry typu escape cieszą się w Polsce rosnącym zainteresowaniem. To ciekawa forma spędzania wolnego czasu, emocjonująca i z pewnością zdrowsza niż przesiadywanie przed monitorem komputera. Jednocześnie bywa to fajna inspiracja na oryginalny prezent, na przykład na osiemnastkę czy z okazji wieczoru kawalerskiego.