Transport lotniczy to bardzo szybki i przyjemny sposób podróżowania.

Transport to pojęcie , które jest związane z przemieszczaniem dóbr oraz osób za pomocą odpowiednich urządzeń w różne oddalone od siebie miejsca. Dynamiczny rozwój naukowo-techniczny, który wydarzył się w osiemnastym i dziewiętnastym wieku z kulminacją w wieku dwudziestym, przyczynił się do stworzenia nowych, mniej czasochłonnych środków przewozu ludzi i przedmiotów. Transport to pojęcie bardzo szerokie i łączy w swym obrębie takie środki komunikacji jak transport kolejowy, morski, wodny (inaczej śródlądowy) czy samochodowy, jednak tym najszybszym i coraz bardziej popularnym jest transport lotniczy.

samolot

Autor: Azchael
Źródło: http://www.flickr.com

Jest on przodujący jeżeli chodzi o przewóz pasażerski ze względu na prędkość, z jaką można przewieźć dużą ilość osób, praktycznie z każdego miejsca w świecie do innego. Jedyną koniecznością do spełnienia przy transporcie lotniczym – jest posiadanie niezbędnej infrastruktury pod postacią lotniska, jego wyposażenia oraz odprawy celnej. Prócz szybkości oraz zasięgu, kolejną niewątpliwą zaletą połączeń lotniczych jest to, że ilość wypadków lotniczych jest nieporównywalnie mniejsza niż samochodowych. Samolot można śmiało uznać za jeden z najbezpieczniejszych środków komunikacji. Na jego korzyść przemawia także to, że nie ma praktycznie żadnych komplikacji wynikających ze specyfiki tego transportu. Jest on prędki i praktyczny, a jedynym, choć w rzeczywistości małym utrudnieniem, może być odprawa celna. Ale nawet wypakowywanie i przepakowywanie bagażu oraz jego sprawdzanie przez kontrolerów na lotnisku nie powinno przysporzyć żadnych trudności, albowiem na każdym lotnisku możemy otrzymać szybką pomoc w odprawie celnej. Na stronach internetowych straży granicznej bądź bezpośrednio od celników na lotnisku otrzymamy informacje o tym, co i w jakich ilościach możemy przewozić bez dodatkowej opłaty celnej oraz na przykład to, z jakimi przedmiotami nie zostaniemy wpuszczeni do samolotu, albowiem przewóz tego jest zakazany. transport (moja strona)

transport lotniczy

Autor: Alan Wilson
Źródło: http://www.flickr.com

Co więcej, jeśli będziemy poruszać się na terenie strefy Schengen, to nie musimy martwić się o zabranie paszportu czy inną dodatkową odprawę. Ostatnimi laty transport (patrz szczegóły) lotniczy przeżywa intensywny rozwój, tworzone są nowe linie łączące ze sobą następne miasta. Następuje przebudowa starych lotnisk i terminali w ten sposób, aby mogły one zmieścić coraz większą liczbę podróżujących. Coraz bardziej zaczynamy szanować swój czas i zwracać uwagę na komfort, toteż samolot jako środek do transportu jest wybierany coraz częściej – dowiedz się więcej. Jego sporą zaletą jest praktycznie brak komplikacji związanych z przestojami lub możliwością braku miejsca siedzącego, jak może się wydarzyć w przypadku komunikacji kolejowej lub samochodowej. Zwłaszcza ten ostatni typ narażony jest na szczególnego typu trudności w postaci zatorów w miastach albo częstych wypadkach na trasach szybkiego ruchu.