Jeżeli musisz zmierzyć się ze śmiercią najbliższej osoby, wtedy bez wątpienia przydadzą Ci się nasze rady

Śmierć osoby bliskiej bez wątpliwości nie jest miłym wydarzeniem w życiu każdego człowieka. Kiedy musisz się z tym zmierzyć, wtedy zwykle nie wiesz, za co się zabrać. Z jednej strony masz żałobę i zwykle ochotę na schowanie się w domu, z drugiej jednak strony musisz załatwić sporo formalności, które z pewnością nie mogą poczekać. Jeśli chcesz przejść przez ten czas łagodnie, wtedy powinieneś rozejrzeć się za salonem pogrzebowym, który zapewni Ci kompleksową opiekę i zorganizuje większość kwestii za Ciebie.

Zazwyczaj najbardziej ważną sprawą jest zorganizowanie pogrzebu. Ten najczęściej odbywa się w ciągu pierwszych trzech dni po śmierci. Kiedy zmarły miał dla przykładu wybrane miejsce na cmentarzu albo po prostu macie rodzinny grobowiec, wówczas kwestia nie jest aż tak skomplikowana. Jeśli natomiast nie zachodzi taki przypadek, wtedy musisz nie tylko wybrać konkretny cmentarz, ale również wykupić w nim kwaterę. To czasami jest wielce ciężkim zadaniem – sam Wrocław ma na swoim terenie przykładowo kilkanaście różnych cmentarzy.

Pogrzeb

Autor: Sean Kelleher
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli nie wiesz, na który z nich się zdecydować, wtedy powinieneś zasięgnąć rady pracownika zakładu pogrzebowego – on bez wątpliwości będzie w stanie coś Ci poradzić.Z pogrzebem wiąże się również jeszcze jedna kwestia – musisz zdecydować, czy decydujesz się na tradycyjny pogrzeb czy też może interesuje Cię kremacja zwłok. W tym drugim wypadku czeka Cię trochę więcej formalności, jednak z drugiej strony popularność kremacji wciąż rośnie. Być może dobrze rozważyć także taką opcję.Nie mniej ważnym elementem jest transport zwłok. Jeśli Twój bliski umarł w szpitalu, wówczas zwykle dochodzi sprawa przetransportowania zwłok do Twojego domu, a dopiero następnie na cmentarz. Jeżeli nie chcesz brać udziału w tradycji wystawiania zwłok w domu, wtedy możesz zorganizować transport prosto na cmentarz – z pewnością zaoszczędzi Ci to dużo bólu.Po pogrzebie możesz rozważyć kwestię zorganizowania stypy dla gości.Autor: http://memento-wroc.pl/

To paradoksalnie może być dobra okazja do tego, aby zobaczyć się z długo nie widzianymi bliskimi i polepszyć Wasze relacje. Obecnie wiele restauracji proponuje swoim gościom możliwość zorganizowania takiego przyjęcia – być może warto skorzystać z tej możliwości. Jeżeli nie masz ochoty na organizowanie stypy, wtedy możesz zrzucić ten obowiązek na zakład pogrzebowy – dzisiaj sporo z nich oferuje naprawdę całościowe usługi w zakresie organizowania pogrzebów, dlatego można skorzystać z takiej propozycji.