Gdzie w Poznaniu robić zakupy?

Poznań jest bardzo rozległym miastem, w którym cały czas coś się dzieje. Dobrze jest tutaj przybyć, by chłonąć specyfikę miasta, ale także po to, by mieć sposobność zrobić zakupy. W ofercie Poznania jest wiele galerii handlowych, lecz również sporo nietuzinkowych sklepików i targowisk.

zakupy

Autor: MollySVH
Źródło: http://www.flickr.com

Planując zakupy w Poznaniu należy przemyśleć, czego szukamy.

W niniejszym materiale są bez wątpienia wartościowe tematy, ale wejdź też tutaj – ta unikalna strona www opisuje pokrewną problematykę.

W mieście funkcjonuje wiele centrów handlowych, sprzedających towary popularnych marek i do nich warto zawitać na standardowe zakupy odzieżowe, jeżeli mieszkamy w ościennych, mniejszych miasteczkach. To także trafiony wybór, kiedy poszukujemy elementów wyposażenia gospodarstwa domowego albo sprzętu RTV takiego jak ten z linku. Poznań to jednak miasto wyjątkowo specyficzne, które umożliwia nam buszowanie po pełnych starych przedmiotów targowiskach, albo kupowanie w pełni naturalnych produktów spożywczych. Miłośnicy ekskluzywnych kreacji od słynnych projektantów oraz poszukiwacze drogocennych antyków także nie będą zawiedzeni. Oferta handlowa Poznania jest tak różnorodna, iż każdy bez wątpienia znajdzie coś dla siebie.

Jeśli zależy nam na czymś więcej, niż na zakupach i zrobieniu zwykłych zakupów, zakupy w Poznaniu na pewno trzeba zacząć od słynnej galerii Stary Browar. W pełnym brzmieniu jest to Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu Stary Browar – miejsce niezwykle klimatyczne, stworzone w budynkach 100-letniego budynku Browaru Huggera. Można nie tylko zrobić tutaj ekskluzywne zakupy, nabywając towary światowej sławy firm oraz docenianych polskich projektantów, lecz także przyjemnie spędzić wolne chwile, podziwiając dzieła sztuki i spotykając się z przyjaciółmi. Następnym, bardzo oryginalnym miejscem na zakupy jest Rynek Bernardyński, gdzie w każdą sobotę odbywa się targ produktów ekologicznych. To właśnie tu dostaniemy świeże owoce oraz warzywa, domowe przetwory, a także prawdziwy chleb na zakwasie, tradycyjnie wyrabiane wędliny i sery. Drugim słynnym poznańskim targowiskiem jest to, odbywające się w dawnym budynku rzeźni. W każdą drugą sobotę w miesiącu odbywa się tam targ antyków, w pozostałe soboty można krążyć wśród klimatycznych staroci. Jeśli przebywając w Poznaniu zamierzamy nabyć pamiątki dla bliskich lub jakieś oryginalne przedmioty, warto przejść się uliczkami w pobliżu Starego Rynku, gdzie znajduje się mnóstwo butików oferujących jedyne w swoim rodzaju towary.