Jakie buty znaleźć aby zacząć jogging?

Po zimowym letargu, w ludziach budzi się przyrodzona potrzeba ruchu, jaka rewelacyjnie łączy się z noworocznymi postanowieniami. „W tym roku wyszczupleję”, „zacznę uprawiać sport”, „rzucę fajki”, „przebiegnę maraton” – brzmi znajomo? Co innego mówić, a co innego słowa zamienić w czyny. Im bliżej lata, tym częściej jestem zasypywany pytaniami – „w jaki sposób zacząć biegać?” I wydawałoby się, iż bieganie to najprostsza odmiana ruchu.

Znajdź nas

Autor: Stewart Chambers
Źródło: http://www.flickr.com

Bieganie to najogromniejszy altruista dzisiejszych czasów. Mało wymaga, a tak wiele daje od siebie. Co na przykład? Proszę bardzo. Bieganie: zapewnia pożądane rezultaty szybciej aniżeli inne formy aktywności , nie wymaga od ciebie wcześniejszego treningu ani drogiego wyposażenia, to aktywność, którą można uprawiać dosłownie w każdym miejscu, pozwala na wsłuchanie się w swoje myśli, obniża tętno, to najbardziej efektywna pigułka antydepresyjna, kształtuje sylwetkę, zwiększa wydolność organizmu, spala tłuszcz, daje mnóstwo energii, przynosi poczucie, że możesz wszystko.

W jaki sposób zacząć bieganie? Konieczne są trzy rzeczy: buty do biegania (na przykład Adidas ZX Flux), miejsce do biegania a także przede wszystkim chęci. Reszta jest zbędna! Oczywiście możesz stracić kilkaset złotych w specjalistycznym markecie dla biegaczy, zaopatrując się w atrakcyjny dresik, buty Air Jordan Retro z najnowszej kolekcji itd. Ale po co? Wpierw złap bakcyla, później pomału wyposażaj się w specjalistyczne wdzianko. Kupując specjalistyczny rynsztunek już na samym początku przygody z bieganiem, nie będziesz lepszym biegaczem.

maraton

Autor: Peter Mooney
Źródło: http://www.flickr.com

Największy błąd to za prędko a także za dużo. Każdy z nas rozpoczynając przygodę z bieganiem, zaczyna z innego poziomu wyjściowego. Tzn. dla jednego przebiegnięcie piętnastu minut bez żadnego przystanku nie będzie stanowiło większego problemu, tymczasem znajdą się osoby, jakim po kilkuset metrach truchtu serce podejdzie do gardła. Początkowo przeplataj bieg z marszem, pomału minimalizując czas marszu przy jednoczesnym zwiększaniu okresu biegu w butach Air Jordan Retro. Więcej nie oznacza lepiej.

Jeśli interesują Cię opisywane w tym materiale tematy i masz ochotę zobaczyć więcej informacji na taki temat – kliknij tu spodnie z dziurami!

Bez pośpiechu zwiększaj pokonywane dystanse.

Priorytetem będzie identyfikacja celu, najodpowiedniej już na samym początku. Może być to poprawa samopoczucia, schudnięcie czy poprawienie tężyzny. Nieważne! Mieć pojęcie dokąd się biegnie, czyli mieć pojęcie w jaki sposób stawiać sobie cele.