Zmotywowanie się do pracy. Gdzie poszerzać swoje pasje?

Bardzo dużo pisze się ostatnio o motywowaniu się do działań. Nie chodzi tylko o zaplanowanie dnia lub pracy, ale o rozwijające spędzanie czasu. Obecnie wokół nas funkcjonuje wiele „rozpraszaczy” i niezwykle często się im poddajemy. Przez to tracimy czas, który moglibyśmy poświęcić na przykład na rozwijanie swoich pasji. Jak odnaleźć wolne chwile?

obraz

Autor: Richard Pearson
Źródło: http://www.flickr.com

Niemal każdy z nas chce robić w życiu tylko to, co kocha i co sprawia niesamowitą przyjemność. Dlatego też warto poszerzać swoje pasje, aby w przyszłości móc przy ich pomocy zarabiać. Rzecz jasna nie chodzi o to, by z każdego hobby robić potencjalne źródło pieniędzy, lecz o wachlarz możliwości i umiejętności. Co jest przykre, nierzadko sami nie zdajemy sobie sprawy, jak dużo tracimy, kiedy kolejną godzinę spędzimy przez telewizorem. Nawet jeżeli próbujemy coś zrobić, niejednokrotnie kończy się to tym, że oglądamy coś, co niespecjalnie nas interesuje, ale jakimś sposobem wpadło nam w oko. Takie „pożeracze czasu” sprawiają, że dzień, który zaplanowaliśmy spędzić aktywnie stanie się zwyczajnie zmarnowany. W jaki sposób temu przeciwdziałać?

Załóżmy, że uwielbiamy rysować, mamy talent, pragnęlibyśmy go oszlifować. Aktualnie w Internecie możemy znaleźć mnóstwo kursów, które nam w tym pomogą. Nierzadko zdarza się jednak tak, że mimo woli zaglądamy na portale społecznościowe, korzystamy z komunikatorów, z filmów o rysowaniu przechodzimy na śmieszne obrazki ze zwierzętami i koniec końców nie robimy nic. Należy jednak wiedzieć, że w każdej dziedzinie to właśnie praktyka czyni mistrza. Ratunkiem w takich sytuacjach stają się aplikacje, dzięki którym możemy blokować na określony czas witryny, które zajmują nam najwięcej chwil. Nie będziemy mogli na nie wejść. Dodatkowo warto wyłączyć transfer danych w telefonie komórkowym lub wyciszyć dźwięki, żeby nic nie mogło nas rozproszyć.

lekcje rysunku

Autor: Ettore Bechis
Źródło: http://www.flickr.com

Świetne będzie także zapisanie się na kurs. Znalezienie odpowiedniego miejsca powinno być proste.

Ciekawy artykuł? Jeżeli tak, kliknij tu – w najnowszym wpisie (https://lemans.pl/cennik/) z pewnością znajdziesz coś absorbującego, zatem ten materiał powinien być dla Ciebie interesujący.

Na przykład jeśli mieszkamy w Krakowie, wystarczy sprawdzić w Internecie jakie lekcje rysunku Kraków oferuje Oczywiście warto dopasować je do swoich umiejętności i określić cel. Wtedy odnalezienie czegoś prawidłowego będzie łatwiejsze. Dzięki temu, że obecnie niemalże wszystko można znaleźć w sieci, kurs rysowania w Krakowie także nie powinna sprawić najmniejszego problemu.

Taka forma rozwijania pasji sprawi, że będziemy bardziej systematyczni, zdecydowanie zmotywowani, a żadne media nie rozproszą nas.
Warto spełniać swoje marzenia.

Intryguje Cię ta kwestia? Kliknij ten link oraz sprawdź, jak podszedł do tego tematu inny redaktor w treści swojego wpisu.

Jeżeli od zawsze czegoś pragniemy, motywacja w dojściu do celu powinna być ogromna. Dzięki temu mamy duże szanse na osiągnięcie sukcesu. W związku z tym walczmy z „rozpraszaczami” i rozwijajmy swoje pasje. Z całą pewnością nie będziemy tego żałować.