Planujemy urlop nad Bałtykiem

Wyjazdy nad Morze Bałtyckie są nieodzowną częścią wakacji dla bardzo wielu obywateli naszego kraju. Polskie morze chociaż często wita urlopowiczów średnią aurą, nie może narzekać na niedobór zainteresowania ze strony turystów. Wyjeżdżając w ten region naszego kraju trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że możemy mieć kłopot z zakwaterowaniem.

Gro miejscowości wypoczynkowych jest tak nawiedzane przez turystów, że bardzo często jest tak, że rezerwacje w pensjonatach jak również domach letniskowych dokonywane są na parę miesięcy przed sezonem. Dlatego też należy szukać miejsc, które są piękne, a w dodatku nie tak zalewane przez wielu turystów – strona internetowa.

nastolatki

Autor: IBSS BIOMED,
Źródło: IBSS BIOMED,

Jeśli szukamy właśnie takiego miejsca, zdecydowanie warto poczytać na temat wsi Szymbark. Jest to wyjątkowa wieś, która położona na Kaszubach. Jest ona doskonale skomunikowana z Gdynią, dlatego też potarcie nad morze zajmuje zaledwie kilkanaście minut. Noclegi szymbark są doskonałym rozwiązaniem, jeżeli chcemy być tuż obok morza, a równocześnie nie mieszkać w przeludnionych kurortach, w których często trudno o błogi wypoczynek. Noclegi w Szymbarku mogą do siebie przekonać jeszcze jednym ważnym argumentem, który zdecydowanie przemawia na korzyść tej wsi. Tutaj znajduje się jeden z malowniczych traktów turystycznych. Szlak Wzgórz Szymabrskich liczy sobie aż sto dwadzieścia dwa km długości. Ciągnie się on przez okolice znajdujące się na obszarze Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Szlak ma swój koniec w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym.

Szymbark to nie jedne takie miejsce w tej okolicy, które oczekuje na turystów z całego kraju. Na gościnę turystów nastawiona jest cała gmina Stężyca, w której znajduje się Szymbark. Domki Stężyca oczekują głównie na gości, którzy lubią spędzać wolny czas w otoczeniu przyrody. Gmina jest świetnym do tego miejscem, ponieważ nie brakuje tu terenów zielonych, które są pod ochroną.

Rezerwaty przyrody a także Kaszubski Park Krajobrazowy to bez wątpienia najlepsze wizytówki tego obszaru – kliknij tu. Do tego cudowne Jezioro Dąbrowskie jest fantastycznym dopełnieniem piękna, które znajdziemy na Kaszubach. Taka atrakcje na pewno może skusić do przyjazdu niejednego zapracowanego, na co dzień Polaka.