Karta survivalowa – w jakich sytuacjach może się przydać i jakie są korzyści z jej noszenia?

Survival to ciekawy pomysł na spędzanie wolnego czasu oraz idealna alternatywa dla weekendu w mieście. Co należy zabrać ze sobą na tego rodzaju wypad? Na pewno niezbędna może okazać się tak zwana karta przeżycia! Jej wymiary są nieznaczne, zarazem karta przeżycia posiada wszystkie konieczne funkcje do zajmowania się survivalem.

Survival

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Do funkcji karty przeżycia zaliczamy: otwieracz do puszek, otwieracz do nakrętek, klucze do śrubek w (najczęściej w czterech lub pięciu rozmiarach), śrubokręt, ostry nóż do przecinania twardych rzeczy, pierścień pozwalający określić kierunek. Niewielkich rozmiarów karta survivalowa zwana też kartką multitool (karta surviwalowa dla pasjonatów), nadaje się do przechowywania w portfelu, dzięki czemu zawsze możemy ją mieć przy sobie w razie groźnych sytuacji.

Narzędzie zapewnia maksymalne wykorzystanie powierzchni płytki, co na pewno jest sporym plusem dla osób, które cenią sobie komfort oraz wielofunkcyjność zastosowania. Karty przeżycia mają również otwór do przymocowania sznurka lub kółka z kluczykami. Aby jeszcze bardziej ułatwić noszenie karty, niekiedy sprzedawcy zapewniają w zestawie pokrowiec, dzięki któremu przechowywanie karty jest o wiele wygodniejsze.

Zazwyczaj taka karta przydaję się do obierania owoców i otwierania napojów, ale dla doświadczonych survivalowców, funkcja ostrza do przecinania lin, piła i skrobaczka w jednym – to już niezbędność! W dodatku taka karta przydaje się nie tylko na ekstremalnych wypadach.link do www powłoka ceramiczna na lakier powłoka ceramiczna na lakierPrzecież nigdy nie wiemy co się nam przytrafi! Jeśli chcemy czuć się bezpiecznie, warto nosić taki przedmiot na różnego rodzaju wyjazdach, wycieczkach, obozach campingach lub wozić kartę w samochodzie.

Karta survivalowa ma rozmiary karty kredytowej, więc w żaden sposób nie będzie nam przeszkadzać, za to pomoże w naprawdę różnych momentach, mniej lub bardziej ekstremalnych – gdy zwyczajnie na domówce zapodzieje się otwieracz do kapsli, albo będziemy świadkami wypadku drogowego i będziemy musieli przeciąć kawałek materiału, by zatamować krwawienie.

W dodatku karty przetrwania nie są wcale kosztowne, więc możemy kupić kilka sztuk, by jedną kartę zawsze mieć w aucie a drugą przy sobie. Gdzie można znaleźć wielofunkcyjną kartę przetrwania? Na przykład w wielu sklepach militarnych, ale także bez problemu można zamówić ją w sklepach internetowych.