Gdzie wybrać się na wakacje życia, czyli spis zakątków na kuli ziemskiej, które chciałby zwiedzić każdy przeciętny obywatel

Chociaż raz w życiu warto wyjechać do tropikalnych państw – takiego zdania jest większość naszych rodaków, lecz na przeszkodzie do urzeczywistniania marzeń stoi zazwyczaj zbyt duży koszt takich eskapad i noclegu. Nawet wzięcie kredytu albo zapożyczenie się u bogatszych przyjaciół nieczęsto wchodzi w rachubę.

wakacje

Źródło: iiimillenium.pl
W końcu kredyt bierze się na zakup mieszkania, wybudowanie domu parterowego bądź na nowy czy starszy rocznikowo pojazd, ale na eskapadę, to już byłaby lekka przesada. I co gorsza, takie postępowanie może stać się tematem familijnych obmów.

Lista zakątków, gdzie obywatele z chęcią spędziliby przynajmniej pięć dni, jest bardzo długa. Ze względów bezpieczeństwa Egipt lub Tunezja raczej odpadają, lecz przecież na świecie jest jeszcze mnóstwo państw, w których można przeżyć przygodę życia. Z pewnością możemy w tym miejscu wymienić takie wyspy jak Dominika oraz Hawaje bądź miasta południa Azji czy egzotyczne dla Europejczyków Chiny. Wśród wczasowiczów dużym wzięciem cieszą się konkretne kurorty bądź miejscowości o bajkowym krajobrazie, np. Pattaya.

Samodzielne zaplanowanie eskapady na drugi skraj świata, zwłaszcza dla białogłowy średnio znającej języki obce, praktycznie graniczy z cudem. Z tej przyczyny o dużo prościej jest poszukać organizatora, np. wpisując w Google frazę wakacje Pattaya. W taki sposób można odszukać biura podróży, które zajmują się organizowaniem dalekich wypadów. Aby zaoszczędzić nieco monet można również posłużyć się hasłem Pattaya last minute, bo wtedy mamy szansę odszukać placówki, które proponują wyjazdy poza sezonem albo pod jego koniec, czyli jednocześnie po niższej cenie – wakacje last minute w niskiej cenie – Pattaya.

podróże

Autor: Bryn Pinzgauer
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze na etapie układania planu na nadchodzące wakacje, należy przemyśleć, co zabrać ze sobą, oprócz aparatu fotograficznego czy kamerki. Kiedy wyjeżdża się to miasteczek położonych w pobliżu Równika, warto także pomyśleć o swoim zdrowiu, czyli zaszczepić się przeciw konkretnym chorobom, których można się nabawić w czasie wakacji za granicą. Po wzięciu pierwszej dawki szczepionek trzeba odczekać kilka tygodni. Jeżeli o tym zapomnimy, to być może będzie nas bardziej interesować sformułowanie Pattaya last minute niż wakacje Pattaya. Musimy zatem swoje wakacyjne plany zacząć układać o wiele wcześniej, nawet w styczniu, ponieważ wtedy nic nie będzie w stanie nas wprawić w osłupienie.