Znamiona na całe życie, z którymi możemy wygrać. Będzie dotyczyło to blizn, jak i tatuaży. Jakiego typu są sposoby, żeby je usunąć?

Nieliczni z nas mogą mieć pamiątki z przeszłości, niektóre z własnej winy, inne po jakimś strasznym wydarzeniu. Te pierwsze to tatuaże, czyli zrobione za młodu wzory na ciele, które obecnie się nam nie podobają i mamy ochotę je usunąć, kolejne to blizny, na przykład po operacji. Szczęśliwie, jedne jak i drugie skutecznie można zlikwidować.

laser

Autor: Marco Hamersma
Źródło: http://www.flickr.com

Blizny, szczególnie okolic brzucha po nagłym leczeniu schorzeń chirurgicznych i ginekologicznych, często nie należą do najładniejszych. Chirurg bądź ginekolog robiąc pierwsze cięcie na skórze, kieruje się dobrem pacjenta i jak najlepszym dostępem do poddawanego operacji narządu wewnętrzne go. Zagojenie się ran jest zależne w ogromnym stopniu od zdeterminowanych cech skóry pacjenta. Czytaj też

Wagę posiada też przebieg procesu gojenia. Jeśli jest on zdezorientowany tego rodzaju powikłaniem, jak infekcja, to w konsekwencji możemy się spodziewać szpecącej blizny. Stanowić ona może kłopot natury estetycznej i psychicznej nie tylko dla kobiet, ale także dla mężczyzn. Każdy pacjent chciałby mieć jak najbardziej zminimalizowaną i jak najładniejszą bliznę. Niestety, nie zawsze mamy szansę spełnić to oczekiwanie. W przypadku szpecącej blizny jest jednak zazwyczaj szansa jej poprawienia. Tak więc mamy sposób na usuwanie blizn pooperacyjnych cennik. A jak jest z tatuażami?

Czy realne jest usunięcie tatuażu i tak naprawdę ile kosztuje usunięcie tatuażu ? W jaki sposób pozywać się tej niechcianej już „ozdoby” ciała? To zależy m.in. od wielkości tatuażu, jego lokalizacji, barwy i sposobu wykonania. Doskonale i w miarę szybko można pozbyć się tatuażu bardzo płytkiego, czasowego. Więcej pracy pożera usuwanie tatuaży permanentnych, czyli tych wykonanych na zawsze. aktualnie najlepszą metodą pozbywania się tej zbędnej już „ozdoby” ciała jest laseroterapia.

Depilacja laserowa twarzy

Autor: Elite
Źródło: Elite

Od czasu do czasu wykonuje się też zabiegi chirurgiczne.

Jeżeli masz chęć odkryć kolejne dane na opublikowany tutaj temat, zobacz portal, a niewątpliwie on również okaże się dla Ciebie szczególny!

Inne, mniej rozpowszechnione metody, to m.in. dermabrazja czy peeling chemiczny. Trzeba zaznaczyć, że tatuaż musi być usunięty w specjalistycznej klinice, przez lekarza. Wywabianie tatuażu domowymi sposobami (np. za pomocą chlorku sodu, czyli soli kuchennej) nie jest polecane, gdyż zabieg przeprowadzony nieprofesjonalnie z reguły pozostawia nieestetyczne blizny.