Rozwój firm które udzielają krótkoterminowe pożyczki, wady i zalety tego typu produktów finansowych.

Rynek kredytów i pożyczek bardzo dynamicznie rozwija się w naszym kraju. Oprócz standardowych produktów bankowych bardzo dużym powodzeniem cieszą się firmy zajmujące się udzielaniem tak zwanych pożyczek internetowych. W odróżnieniu od typowych bankowych kredytów mają sporo plusów, ale również i wady.

Pożyczka

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
Udając się do banku trzeba się przeważnie pochwalić swoim zatrudnieniem i dochodami, a procedura przyznania będzie trwała przynajmniej jeden dzień. Przy pożyczkach internetowych jest zupełnie inaczej. Wszelakie formalności ogranicza się do absolutnego minimum, w zdecydowanej większości tego typu firm będą się sprowadzać do przesłania informacji z danymi osobowymi i dołączenia zeskanowanego dowodu osobistego.

Nie są potrzebne żadne dokumenty o zatrudnieniu i zarobkach. Niezwykle sprawnie trwa również procedura weryfikacji wniosku, jeśli nie będzie niejasności, to od momentu przesłania dokumentów do końcowej weryfikacji nie powinno upłynąć dłużej niż parę godzin, co przy typowym banku jest to w chwili obecnej raczej niemożliwe.

Firmy oferujące internetowe pożyczki coraz bardziej rywalizują ze sobą, znacznie ostatnimi czasy zwiększyła się też ich ilość na rynku. Wszystko to sprawia, że należy zaproponować coś więcej, niż jedynie typową pożyczkę, żeby zachęcić nowych klientów. Z takich też powodów w większości tego typu firm pierwsza z pożyczek jest całkowicie bez opłat lub za jakąś niewielką kwotę. Klienci przez takie rozwiązanie będą mogli sprawdzić, jak przebiega cały proces i nie ponoszą przez to żadnego kosztu – wybierarka.pl/pozyczka-przez-internet/vivus/3281 (wybierarka.pl/pozyczka-przez-internet/vivus/3281)

Lecz z powodu tego że, że daną firmę już poznali, to prawie na pewno kolejną będą brali właśnie w niej. Tu na przykład bardzo pozytywnie wyróżnia się pożyczka w vivus, jest ona możliwa do dostania nawet do sumy tysiąca pięciuset złotych bez żadnych opłat. Niektóre firmy idą jeszcze dalej i uruchamiają specjalne programy partnerskie, w jakich będą mogli brać udział dotychczasowi klienci. Jeśli się przyprowadzi nową osobę, która zaciągnie pożyczkę, to za każdym razem otrzyma się od tego jakąś sumę pieniędzy.