Manierka – niezbędne wyposażenie w czasie biwakowania w lasach

Wybierając się na biwakowanie w lesie naturalnie należy niesłychanie dobrze do tej wyprawy się przygotować, w szczególności jeżeli ma ona trwać nie jeden dzień albo weekend, lecz dłuższy okres. Należy zadbać o zapas jedzenia, ciepłe ubrania, wygodne i pożyteczne buty, namiot oraz inne akcesoria przydatne w trakcie biwaku, takie jak lornetka czy też kompas.

szczegóły

Autor: Nicholas A. Tonelli
Źródło: http://www.flickr.com

Niezbędna naturalnie okaże się też manierka – manierka ze sklepu jaka służy do przenoszenia napojów. Perfekcyjnie nadaje się na biwak, sprawdzi się także w innych warunkach polowych. Manierka jest to niewielkie naczynie, z reguły posiada pojemność około 2 litrów. Wykonana jest z solidnego, statecznego materiału i posiada szczelne zamknięcie. Manierka już od wielu długich lat pełni rolę profesjonalnego wyposażenia polowego, wykorzystują ją nie wyłącznie osoby wybierające się na biwak, ale również myśliwi bądź niegdyś wojownicy. Manierki nie należy mylić z tak zwaną piersiówką czy bukłakiem, ponieważ mają one zazwyczaj znaczenie pamiątkowe oraz nie należą do fachowego wyposażenia polowego.

Nie wystarcza Ci ten krótki artykuł umieszczony na tej stronie? Nie przejmuj się i sprawdź więcej tutaj, odnajdziesz tam podobne informacje.

Manierki mogą posiadać różnorodny kształt – okrągły czy też kulisty, współcześnie znajdziemy również manierki, które są sporządzone z różnych materiałów, na przykład z drewna, szkła lub tworzyw sztucznych. Asortyment manierek jest więc nie lada jaki, wskutek tego każdy na pewno znajdzie dobrą manierkę, jaka okaże się użyteczna w trudnych warunkach.

Piknikowe wariacje na wakacje

Autor: MSM Mońki
Źródło: MSM Mońki
Mimo tego, że teraz dużo osób korzysta z innych naczyń do przenoszenia wody, takich jak chociażby bidony to manierka w dalszym ciągu cieszy się renomą i zaciekawieniem pośród okazałego grona osób. Bezspornie jej największą wartością jest właśnie trwałość i solidność wykonania, a to nie zawsze zdołamy rzec o innych pojemnikach na wodę. Trwałe i poprawnie sporządzone manierki bezspornie przetrwają w różnych trudnych warunkach i będą znakomicie Ci służyć w niejednej wyprawie polowej. Co więcej są one bez trudu dostępne, manierkę zdołasz kupować w wielu sklepach, jakie zajmują się sprzedażą akcesoriów polowych.