Sztuka prania – rady

Poprawne pranie ubiorów, pomimo że wpisuje się w naszą powszednią rutynę, jest nie byle sztuką. Z uwagi na powtarzalną naturę tejże pracy, czasami zapominamy o ważnych detalach, mogących zoptymalizować pranie tkanin na każdym etapie, zacząwszy od segregowania, a skończywszy na odpowiedniej pielęgnacji pralki. Poniżej porady, jakich zastosowanie pomoże opanować sztukę czyszczenia tkanin do perfekcji.

pranie

Autor: Denis Postle
Źródło: http://www.flickr.com
W czasie sortowania prania zwracaj uwagę nie wyłącznie na zabarwienia, ale też na typ materiałów.

Wciągający artykuł? Jeśli masz takie przekonanie, to równie absorbujące treści poznasz również we wpisie (http://www.hanzo.com.pl/laptopy-notebooki-17,3), który jest tu.

Odcienie powinny być podzielone na jasne oraz czarne, jako że nawet przy praniu w niskich temperaturach poniektóre barwniki mogą farbować. Drugim wyznacznikiem w trakcie sortowania jest rodzaj tkaniny – rozdzielamy pranie zależnie od rodzaju przędz na naturalne a także syntetyczne, ponieważ wytyczne tyczące się ich prania są różne. Dobrym rozwiązaniem jest kosz z kilkoma przegródkami na pranie, upraszczającymi segregowanie – idź na WWW.

Każdorazowo stosujmy się do zaleceń fabrykanta ukrytych w symbolach na metce wszytej w konfekcji. Kiedy jakieś ubranie nie posiada metki, obejdźmy się z nim bardzo delikatnie. Aby zabezpieczyć garderobę przed uszkodzeniami w trakcie prania, za każdym razem zasuwajmy suwaki, starajmy się zawiązywać sznurki a także nie przepełniajmy bębna. Konfekcję szczególnie narażoną na uszkodzenia w trakcie prania możemy wkładać do woreczków na pranie. Kierujmy baczność

pranie

Autor: erizof
Źródło: http://www.flickr.com

również na stan naszych ciuchów przed włożeniemich do pralki. Pranie okryć z poluzowanymi guzikami, biustonoszy w złym stanie albo odzieży z rozdarciami, zaszkodzić może nie jedynie naszej pralce, ale także ciuchom.

Odpowiednie posortowanie odzieży, jest pierwszym krokiem w sztuce doskonałego prania. Kolejny to odpowiednie załadowanie bębna pralki. Pamiętajmy, że nie wolno do pełna zapełniać bębna. Pozostawienie wolnej przestrzeni, tak żeby ciuchy mogły się luźno obracać w pralce, jest konieczne do uzyskania odpowiednich efektów prania. W zależności od rodzaju tkaniny powinniśmy zostawić w bębnie odpowiednią ilość pustej przestrzeni. Tkaniny bawełniane potrzebują najmniej wolnej przestrzeni – starczy jak będzie ona odpowiadać wielkości ręki włożonej nad pranie – ciekawa strona. Natomiast tkaniny syntetyczne winny zajmować nie więcej aniżeli od 40 do 60procent pralki.