Obroże dla psiaków, czyli czego to zasoby ludzkie nie wymyślą

Spotykając na ulicy ludzi spacerujących z czworonogami nie da się nie zaobserwować lśniących na szyi zwierzaków obroży. Niedawno były noszone głównie dla zabezpieczenia przed pchłami albo po to, aby mieć o co zaczepić smycz. Czy dalej tak jest?

psy

Autor: Heather
Źródło: http://www.flickr.com

Nowe gadżety dla psów niejednokrotnie przechodzą nasze oczekiwania (zobacz). Grające zabawki do gryzienia, które mogą nawet powtórzyć szczekanie bądź komendę właściciela, tęczowe ciuszki lub też dla największych zmarzluchów uniformy zimowe z futerkiem – to tylko jedne z mnóstwa gadżetów dla naszych ukochanych pupili. Najogromniejszą furorę jak dotychczas robią obroże dla psów. Dlaczego? Może powodem jest ich dostępność i koszt. Kiedy zdecydujemy się na prostsze modele będziemy mogli zaobserwować, iż w żadnym wypadku nie są one drogie.

Najtańsze to te zrobione z taśmy, szyte, a regulacja ich szerokości gwarantuje przystosowanie wielkości tegoż gadżetu do obwodu szyi psiaka. Ich ceny wahają się od około 20 do 30 złotych. Następne całkiem osiągalne są obroże dla psów utworzone z ekoskóry, są różnie zdobione, bardzo subtelnie prezentują się na pupilu, nie istotne czy jest on duży czy też nie. Nabędziemy je w cenie od 40 złotych. Najdroższe jak dotąd przystępne bezproblemowo na polskim rynku są te wykonane z naturalnej skóry, ceny zaczynają się od 60 złotych, a dosięgają niekiedy 200.

Jeśli chodzi o rodzaje zdobień na tych dodatkach dla psów, możemy swoim pociechom zafundować gadżet niemalże w każdym odcieniu, jakim pożądalibyśmy. Pragnąc poszczególnie odznaczyć zwierzę, można zafundować dopasowany grawer, zdarzają się jednak także sytuacje, iż właściciel chce, aby na obroży zagościło jego imię, nie psa. Kiedy lubimy błyskotki – nic straconego, bowiem obroże dla psów są także z dodatkiem kryształów – https://www.sport-dog.pl/pl/c/Elektroniczne-obroze-antyszczekowe-DOGtrace/73. W zależności od ich ilości cena takiego dodatku waha się w obrębie od 70 do niekiedy kilku tysięcy złotych!

Dla pospolitego człowieka to jednak lekka przesada wydawać taką liczbę funduszy na łańcuszek na szyję psa. Jednakże są także pożyteczne funkcje, oprócz tych designerskich, w tego typu dodatkach dla pupili, jakimi są obroże dla psów. Można bowiem wbudować chip , jaki umożliwi nam nadzorowanie na GPS-ie naszej pociechy, zapobiegać ma to prawdopodobnym zaginięciom zwierząt. Taki gadżet to jednak już cenna rzecz, nie wszyscy mogą sobie na nią „od zaraz” pozwolić.

psy

Autor: michimaya
Źródło: http://www.flickr.com

Każde zwierzę wiąże się z kosztami, poczynając od żywności , kończąc na gadżetach. Obroże dla psów umożliwiają nam bezpieczne wyprowadzenie pupili na przechadzkę, jednak kolekcjonerzy mogą nie zadowolić się normalną wstążką, będą pragnęli mieć coś niespotykanego. Właśnie dla nich tworzone są barwne, z różnych surowców oraz z dżetami albo kryształami. Pamiętajmy jednak, iż parę tysięcy złotych wydanych na obrożę to ogromnie dużo gotówki, więc we wszystkim przystaje kierować się zdrowym rozsądkiem.