Kupiłeś yorka? Sprawdź, co ci się przyda, aby zapewnić mu dobrą opiekę

Pies w domu to ogrom radości. Zwłaszcza, gdy mamy swoje podwórko i w większości nasz czworonożny przyjaciel spędza czas na dworze. Jeśli wybrałeś yorka, powinieneś wiedzieć, w jakie akcesoria się zaopatrzyć, by opieka nad czworonogiem nie sprawiała kłopotów oraz dawała psiakowi wszystko, co jest mu potrzebne.

pies, karma

Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com
Zacznijmy od zapewnienia bezpieczeństwa dla naszego yorka. Mając własny dom może się okazać, że pies znalazł dziurę w ogrodzeniu, więc wybrał się na dłuższy spacer i długo nie wraca albo – czego z pewnością byśmy nie chcieli – zgubił się.

Czy taka tematyka przyciągnęła Twoją uwagę? Jeśli tak, to oprócz tego poza tym zobacz ofertę (https://www.zielonalapka.com/pl/p/ZYWOLAPKA-pulapka-na-bobry,-kuny,-lisy,-wydry,-psy-105x34x42-JEDNOWEJSCIOWA/42), która odnosi się do omawianej kwestii, zatem zapewne też Cię zaintryguje!

Z tego względu gdy tylko psiak trafia do naszego domu, musimy razem z obrożą zamocować mu adresówkę, na której piszemy dane kontaktowe oraz imię czworonoga. Adresówkę można dobrać w dowolnym kolorze, dopasowując ją na przykład do obroży.

Do drugiej grupy kluczowych produktów zaliczają się miski plastikowe bądź metalowe, do których nakładamy naszemu czworonogowi jego ulubioną karmę. Konieczna jest też miseczka na wodę, a by nie mieć trudności z czystością warto jest kupić specjalną podkładkę pod miski. Użyteczny jest także pojemnik na suchą karmę, który długo utrzyma jej świeżość. Ponadto taki pojemnik dobrze zabezpiecza przed nie zawsze przyjemną wonią karmy, co do tej pory roznosiło się po całej szafce. Większość pojemników można myć w zmywarkach i mają specjalną łyżkę do nakładania karmy – . Pieskowi należy również przygotować specjalne posłanie, np. w formie poduszki, gąbki lub legowiska – domku, fantastycznego dla yorków. Poczuje się w nim pewnie oraz bezpiecznie. Legowiska muszą dać się prać w pralce, aby czasami móc je odświeżyć. By nasz pupil ładnie wyglądał, przydatna jest jeszcze szczotka do czesania, a do pielęgnowania zębów – specjalna szczoteczka oraz pasta do ich mycia.

Pies York

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: psy, york, rasy
Nie można też zapomnieć o szamponie dla psów, który nie podrażnia skóry, a sierść pozostawia miękką oraz błyszczącą. Akcesoria dla yorków z pewnością kupisz w sklepie dla zwierząt w twoim mieście, lecz możesz również poszukać sklepów internetowych, w których szybko sprawdzisz propozycje pożądanych artykułów, np. . Nie zapominaj, aby zwrócić uwagę na jakość wykonania poszczególnych produktów, gdyż posłanie ma być miejscem spokojnego snu, plastikowa miska zaś nie wydzielać szkodliwych dla zdrowia związków.