Jeśli pragniesz złączyć aktywność fizyczną i kontakt z przyrodą, wszystko to zaoferuje Ci stajnia w Warszawie!

Wartkie tempo życia, chroniczny brak czasu dla siebie i dla bliskich jest poważnym problemem dzisiejszego świata. Badania wykazują, że wiele chorób cywilizacyjnych wynika bezpośrednio ze stresu i braku kontaktu z przyrodą. Jeśli chcesz poprawić kondycję, koniecznie zainteresuj się aktywnością na świeżym powietrzu.

koń

Źródło: flickr.com
Rozwiązaniem, na które warto zwrócić uwagę jest jeździectwo. Dobroczynne skutki kontaktu z końmi były znane już w starożytności. Ta niezwykła forma aktywności fizycznej cechuje się nader szerokim wachlarzem działania. Wskazano, że ludzie uprawiający jeździectwo poprawili swoją równowagę, skorygowali postawę ciała oraz udoskonalili koordynację ruchową.

Ogromnie korzystny wpływ na organizm ma ponadto sam kontakt ze zwierzęciem, czego potwierdzeniem jest skuteczność hipoterapii. Płynne ruchy, będące rezultatem współpracy człowieka i konia dają poczucie niezwykłej harmonii, uspakajając skołatane nerwy i pozwalając odzyskać wewnętrzny spokój, co z kolei pozwala złagodzić różnorakie dolegliwości, takie jak nerwice czy stany depresyjne. Kto powinien zainteresować się jeździectwem? Każdy, komu zależy na utrzymaniu równowagi ciała i ducha.

jeździectwo

Autor: Jack_IOM
Źródło: http://www.flickr.com
Sportowe obozy jeździeckie oferują szeroki zakres aktywności, dzięki czemu każdy zainteresowany może dobrać odpowiednią dyscyplinę niezależnie od wieku, predyspozycji czy umiejętności, w związku z czym stanowią fantastyczne rozwiązanie dla rodzin, pragnących aktywnie spędzać wspólny czas. Posiadanie własnego konia wiąże się ze sporymi wydatkami. Składa się na to nie tyko zakup zwierzęcia, należy pamiętać również o stajni, konieczności nabycia odpowiedniego sprzętu, codziennej pielęgnacji i stałej opiece weterynaryjnej, czego koszt może sięgać nawet 30 tysięcy złotych rocznie.

Sportowe obozy jeździeckie są alternatywą dla wszystkich tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na zakup własnego konia – http://www.patataj.com/oferta/obozykonne/ (http://www.patataj.com/oferta/obozykonne/)zystkich, nie tylko dla pasjonatów koni, dzięki czemu cieszy się niemalejącą popularnością wśród dzieci i młodzieży spragnionej kontaktu ze zwierzętami. Dzięki wykwalifikowanej kadrze trenerów i wychowawców sportowe obozy jeździeckie będą dobrą propozycją dla wszystkich chcących poszerzyć swoje zdolności jak i odnaleźć w sobie nową pasję, nie nadwyrężając za bardzo domowego budżetu.