Z jakiej przyczyny w ojczyste góry jedziemy nie tylko zimową porą, ale również w trakcie wakacji

Miłośnicy górskich wypadów już teraz zastanawiają się, gdzie spędzić letni czas, czyli jednym słowem nadchodzące wakacje 2015. Można rzecz jasna powtórnie pojechać do stolicy Tatr, ale wiadomo, tam urlopowiczów jest tak dużo, że nie każdy pragnie wymarzony urlop spędzić w takim właśnie zakątku. W takim przypadku warto rozważyć te mniej znane miasteczka położone w polskich górach.

wędrówki górskie

Autor: Jennifer C.
Źródło: http://www.flickr.com
Zagorzałym fanom górskich szlaków i pozostałych rozrywek dostępnych tylko w górach możemy z całą odpowiedzialnością zaproponować co najmniej kilkudniowy pobyt w Szczyrku.Jeżeli ktoś wybiera się nad ojczyste morze, to aury wybrać nie jest w stanie. Mżawka i chłód mogą zepsuć długo wyczekiwany urlop, bo przecież nad Morze Bałtyckie zazwyczaj jedziemy po to, żeby smażyć się na plaży i pochlapać w wodzie. Sytuacja ma się nieco odmiennie, kiedy decydujemy się na wyjazd w góry – tutaj pogodę bardzo trudno przewidzieć, lecz niewielki deszcz na pewno nie przegoni wycieczkowiczów z górskich szlaków. Co najwyżej panoramy będą mało malownicze. Z tego powodu część osób już wiosną szuka dla siebie pensjonatu i wpisuje w internet hasło komfortowe noclegi w szczyrku.

Aura zawsze będzie niewiadomą, ale na szczęście górskie miasta proponują również i inne atrakcje poza wspomnianymi tutaj wypadami w góry. Jeżeli synoptycy zapowiadają gwałtowne nawałnice, to rozsądniej wolny czas przeznaczyć na zwiedzanie Brennej (szerzej na ten temat). Można nawet już w fazie poszukiwań wybrać wiekowy pensjonat, czyli wystukać na klawiaturze przewodowej hasło Szczyrk noclegi w historycznym budynku. Na szczęście dla miłośników nowoczesności znajdą się i miejsca noclegowe w awangardowo urządzonych apartamentach.

wędrówki górskie

Autor: Björn S…
Źródło: http://www.flickr.com
Aby wakacje 2015 mogły zostać mile zapamiętane, organizowanie wyjazdu trzeba rozpocząć odpowiednio wcześniej. Czasem wypady odłożone na ostatni moment również okazują się zupełnie udane, lecz nie ma powodu, żeby o udanej podróży miał decydować przypadek. Korzystniej zorientować się w ofercie noclegowej, żeby potem nie przepłacać. A dodatkowo pomyślmy o tym, co będziemy robić, kiedy pogoda nie będzie nas rozpieszczać. Jak już wcześniej zauważyliśmy, wyjazd w góry (karabinki do wspinaczki) wcale nie musi oznaczać wysokogórskich wycieczek. Równie dobrze jesteśmy w stanie zwiedzić okoliczne miasta, na przykład na jeden dzień wyjechać do Bielska-Białej i skontrolować, co mieszczą tamtejsze muzea i koniecznie spróbować smaków regionalnej kuchni.