Jak we własnym domu przymocować fototapetę ?

Jeśli posiadamy swój dom albo mieszkanie, chcielibyśmy je ładnie urządzić, by dobrze się mieszkało. Jednym z fantastycznych sposobów na interesującą aranżację jest zastosowanie fototapet.

Wybierając fototapety w większych rozmiarach mamy gwarancję, iż będzie znakomicie wyglądać i z pewnością zwróci uwagę każdego, kto zechce nas odwiedzić. Co istotne, tego typu dekoracja ścienna jest prosta w nałożeniu. Nie potrzebujemy pomocy fachowców, ponieważ sami wszystko zrobimy.W pierwszym rzędzie powinniśmy właściwie przygotować ścianę. Malowaną ścianę będziemy musieli umyć mydłem malarskim bądź papierem ściernym, gdy było nałożonych więcej warstw. Ściana, na której jest już przyklejona inna tapeta, także wymaga trochę zachodu. W sklepie znajdujemy specjalny środek do jej ściągania, a później pozbywamy się całej dekoracji. Przygotowania są błyskawiczne, jeżeli nie malowaliśmy ścian ani nic do nich nie przyklejaliśmy. W takim wypadku starczy parę godz. wcześniej ją zagruntować. Drugim etapem nakładania fototapety jest zaznaczenie miejsc, w jakich będziemy przyklejać dekorację. Używamy do tego poziomicy, by wszystko równo wymierzyć.

Fototapeta, kobieta w tańcu

Autor: art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl

W sklepie, w jakim kupujemy tapety, powinniśmy również kupić właściwy klej. Nim go zastosujemy, czytamy instrukcję, gdyż jego użycie może się różnić w zależności od typu wybranych tapet.

Zaciekawił Cię ten wpis? Zajrzyj więc do następnego zagadnienia i czytaj nagrobki nowoczesne dużo o intrygujących Cię kwestiach.

Fundamentalną zasadą jest równomierne nakładanie kleju. Gdy trochę wyschnie, przyklejamy tapetę. Jeśli klej będzie za mokry, zrobią się ciężkie do usunięcia pęcherzyki powietrza. Tapetę najlepiej jest przyklejać z lewej strony, od góry. Warto również wspomnieć o : naklejkach dekoracyjnych Należy też rozpoczynać od okien oraz drzwi, a potem posuwać się dalej. Tapetę po przyklejeniu dociska się wałkiem, kierując się z góry na dół i od środka do jej brzegów. Nadmiaru kleju można pozbyć się mokrą ściereczką albo ostrym nożykiem.

Jeżeli potrzebujemy zrobić dziurę na gniazdko lub kinkiet, ma być mniejszy niż określony przedmiot. Nim jednak przystąpisz do zamontowania fototapet, powinieneś zdecydować się na odpowiedni wzór. Dostosuj go do charakteru całego wnętrza, a zatem na przykład mebli i pozostałych dodatków, a wszystko będzie stanowić zgraną całość. Dostrzeżesz, jak rewelacyjnie fototapeta ozdobiła wnętrze i na pewno rozważysz zakup następnej do pokoju dziecięcego bądź do sypialni. Zobacz również Twoje Fototapety