Jeżeli musisz wycenić rezerwy pracownicze swojej jednostki biznesowej, znajdź profesjonalnego specjalistę

Współcześnie obowiązujące prawo nakłada na właścicieli firm wymóg wyceny rezerw świadczeń pracowniczych. W sytuacji, gdy pragnie się sporządzić taką wycenę i sporządzić wymagany raport, należy zatrudnić doświadczonego aktuariusza.

Czym zajmuje się aktuariusz?

księgowa

Aktuariusz jest specjalistą posiadającym bogatą wiedzę i umiejętności z dziedziny matematyki ubezpieczeniowej oraz demografii, jak także wysokie zdolności logiczne. Profesjonalista pełniące usługi aktuarialne zajmuje się obliczaniem ryzyka i wartości podejmowanych projektów finansowych, skupiając się przede wszystkim na projektach długoterminowych i związanych z wyższym ryzykiem. Aktuariusze przyjmowani są w przedsiębiorstwach ubezpieczeniowych, jak również w firmach konsultingowych czy w funduszach emerytalnych. Większość właścicieli firm ma do czynienia z aktuariuszem, gdy musi przeprowadzić wycenę środków na rezerwy pracownicze. Aktuariusze zajmują się także wycenianiem instrumentów finansowych, jak chociażby opcje.

Gdy musi się przeprowadzić wycenę rezerw pracowniczych

W sytuacji, gdy powinno się przeprowadzić kompetentną wycenę rezerw pracowniczych, należy odnaleźć biuro (biura do wynajęcia warszawa wola) oferujące usługi aktuarialne oraz nająć wprawionego aktuariusza, jak np. dowiedz się szczegółów. Profesjonalista wykonuje kompetentną analizę, zważając na kondycję finansową przedsiębiorstwa, jak także wydarzenia losowe, prognozy biznesowe, dane demograficzne pracujących osób oraz statystyki. Uzyskany wynik stanowi nie tyle raport, jaki bywa wymagany przez obowiązujące przepisy, lecz głównie ważną informację dla właściciela zakładu, który dowiaduje się z niego, jakie zobowiązania wobec pracowników posiada przedsiębiorstwo. Analizy aktuarialne powinny być przygotowane według obowiązujących standardów KSR 6 albo Międzynarodowego Standardu Rachunkowości.

finanse

Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com
Komu potrzebny jest aktuariusz?

Zatrudnieniem aktuariusza muszą zainteresować się pracodawcy, którzy stają przed koniecznością dokonania wyceny rezerw pracowniczych, jak także przedsiębiorcy, którzy planują znaczne inwestycje finansowe oraz pragną zobaczyć rokowania dla własnych posunięć. Usługi aktuariusza będą wskazane także przedsiębiorcom, jacy przygotowują się do fuzji czy zyskania nowych inwestorów oraz muszą zaznajomić się z pełną sytuacją finansową podmiotu.