Wiele osób się zastsnawia, dlaczego technologia led jest w sumie bardziej korzystna niż inne? Oto kilka przykładów

Jak przy każdej okazji powstania czegoś nowego, tak i w temacie diod led pojawiło się mnóstwo mitów. Zwłaszcza padają problemy, czy oświetlenie led szkodzi zdrowiu, a zwłaszcza dla wzroku. Czasami zjawiają się bowiem plotki o rzekomym złym wpływie oświetlenia led i ekranu led na wzrok, czy obecność niebezpiecznych czynników w diodach led. Należy wyjaśnić te kwestie.

led

Autor: unbekannt270
Źródło: http://www.flickr.com
Światło ma naprawdę ogromny wpływ na organizm człowieka, a to z takiego powodu, że nasz rytm biologiczny jest znacznie od niego zależny.

Jeżeli uważasz, że te informacje są cenne, to odsyłam do strony – tam także są zbliżone tematycznie dane, które warto przeczytać.

Wiadomo jednak, że najistotniejszy wpływ ma światło słońca, które odpowiada za ustawienie naszego rytmu w trakcie doby, co więcej – ma wpływ na aktywność organizmu. Jak udowadniają eksperci człowiek musi być przez co najmniej kilka godzin dziennie w świetle o natężeniu przynajmniej 4000 lux, to niezbędne,aby organizm mógł działać właściwie . Kiedy światła jest za mało wtedy organizm produkuje niewiele witaminy D.

A to oznacza,iż spada koncentracja, stajemy się senni, możemy być podatni nawet na depresję. To jednak nie jest spowodowane stanem oświetlenia led, a zbyt mało słońca. Jednakowoż, sztuczne oświetlenie też nie jest obojętne, choć jego natężenie jest zbyt niskie, aby miało wpływ na nasz cykl podczas doby. Równocześnie, jasność i odcień światła sztucznego mają wpływ na nastrój, zdolności do koncentracji czy psychiczne samopoczucie człowieka.

Po więcej szczegółów serdecznie zapraszam na (https://sklep.techkar.pl/produkty-techkar/czesci-akcesoria-odkurzaczy-techkar,2,3524) stronę internetową. Nie wahaj się – poszerz swoją wiedzę na tentemat opracowany w tekście.

W tej kwestii nie ma jednak znaczenia czy mówimy o świetle led czy o standardowych świetlówkach. Chodzi jedynie o natężenie i kolor, czyli temperaturę barwową dla światła białego. Wieloletnie badania potwierdzają, że ze strony oświetlenia led występują aż trzy niebezpieczeństwa dla naszego wzroku. Jednak, nie martwmy się, gdyż te zagrożenia odnoszą się do oświetlenia ledowego gorszej jakości, czyli niedrogie produkty mniej znanych producentów.

pomieszczenie z ekranami LED

Autor: Anthony Crider
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z tych problemów to migotanie. Dzieje się tak, kiedy elektronika sterująca lub zasilająca diody led jest niskiej jakości. W takie sytuacji może nadejść efekt migotania. Oślepianie – diody led to części elektroniczne o sporej luminacji – więcej. To niewielkie rozmiary emitujące jednak spore ilości światła. Jeśli mały punkcik świeci niezwykle jasno to naprawdę mocno nas oślepia, co niestety negatywnie wpływa na nasze oczy. Na koniec warto wspomnieć o niebieskim świetle. Długotrwałe narażenie wzroku na niebieskie światło wpływa negatywnie na fotoreceptory w nabłoku barwnikowym siatkówki.