Nowoczesne rozwiązania 3D – najważniejsze wiadomości w temacie tej nowatorskiej i fascynującej technologii.

To, co jeszcze kilka dekad temu zaliczało się do fantastyki dzisiaj stało się niezaprzeczalnym faktem – przestrzenne drukarki 3D działają i co więcej, w zasadzie każdy może z nich korzystać. Początki technologii takiego druku mają swój początek w latach osiemdziesiątych w ubiegłym wieku. To właśnie wtedy ukazała się w sprzedaży pierwsza w świecie komercyjna drukarka, wykorzystująca technologię utwardzenia laserem kolejnych warstw specjalnych polimerów.

sprawdź więcej

Autor: Steve Jurvetson
Źródło: http://www.flickr.com
W tym okresie został wymyślony standard plików STL który ma dokładnie opisywać specyfikację projektu. Przez następne kilka lat działo się raczej niewiele, bo drukarki 3D były kosztowne i przeznaczone raczej dla odbiorców komercyjnych. Dopiero kilka lat temu do głosu doszły młode, pomysłowe firmy, które korzystając z dostępnych technologii zaczęły oferować dużo tańsze drukarki. Początkowo ich jakość pozostawiała wiele do życzenia, lecz szybko okazało się że technologiczny postęp znacznie poprawił możliwości i parametry urządzeń, i technika druku 3D bardzo szybko ruszyła do przodu.

Obecnie wydruk 3D stosowany jest w przeróżnych zastosowaniach.

Jeżeli opublikowane tu materiały dają Ci do myślenia, to oprócz tego zerknij na omówienie, które przeczytasz, kiedy klikniesz ten odnośnik!

Inżynierowie pokochali wręcz te urządzenia, bo przy ich pomocy opracowanie prototypów albo części maszyn i urządzeń stało się dużo krótsze i co najważniejsze tańsze. Coraz częściej po tę technologię zaczęła także sięgać medycyna i chirurgia, produkuje się w tej technologii szereg implantów. No i zapomnieć nie można o coraz większej ilości hobbystów, którzy przy pomocy drukarek tworzą zabawki, najróżniejsze gadżety i przedmioty codziennego użytku.

3d tapete

Autor: fdecomite
Źródło: http://www.flickr.com
Pojawiły się nawet pierwsze udane próby tworzenia pistoletów, co stało się powodem poważnych rozmów na temat prawnych ograniczeń podczas użytkowania takich drukarek. Metoda druku 3D umożliwia także kopiowanie istniejących rzeczy, co również jest bardzo chętnie wykorzystywane (kliknij w link twin3d).

Jeżeli chcesz bez zwłoki odnaleźć zbliżone teksty odnoszące się do omawianego problemu, zobacz dodatkowe info (https://stefpolcleaning.pl/) na podobnej stronie.

Początkiem takiej operacji jest skanowanie 3D, podczas którego tworzy się trójwymiarowy model danego elementu. Następnie zapisuje się go w odpowiednim formacie i przesłany do drukarki, która dokładnie wykona na jego podstawie kopię w materiale wybranym przez użytkownika.