Przy każdym urządzeniu trzeba zrobić pomiary drgań

Jeśli na konkretnym miejscu pracy wykorzystywane są różnorakiego rodzaju maszyny, to powinniśmy się liczyć z tym, że będą się na nim zjawiały mniejsze albo silniejsze drgania. Przez to trzeba regularnie przeprowadzać pomiary drgań, tak żeby mieć szansę określić, czy nie przekraczają one dozwolonej normy, zwłaszcza jeżeli nasz podwładny przebywa większość ze swojego 8 godzinnego dnia pracy właśnie przy tym stanowisku.

Na dodatek wykonywanie takich pomiarów pomoże nam w porę zorientować się, że dane urządzenie rozpoczyna się psuć, gdyż wtedy może się zdarzyć tak, że liczba tych drgań będzie się systematycznie powiększała. Nie mniej najważniejsze okazuje się to, by wykonać wymienione na pomiary ze względu na stwierdzenie, czy mieścimy się w odpowiednich normach określonych przez bhp.

urządzenie pomiarowe

Autor: Bosch
Źródło: Bosch

Nim coś trafi na rynek musi odbyć analizy wytrzymałościowe

Każde urządzenie funkcjonuje pod obciążeniem. Czasami oddziałujemy na nie siłą naszej ręki, gdy np. kroimy coś nożem, a czasem oddziałują na nie znaczniejsze obciążenia, jak na przykład na koła samochodowe działa ciężar samochodu plus jego ładunku. Przez to zanim jakikolwiek przedmiot trafi na rynek, w pierwszej chwili wykonywane okazują się analizy wytrzymałościowe (szczegóły). Sprawdza się pod jakim obciążeniem będzie w stanie wytrzymać dana rzecz, czy jest ona właściwie solidna i czy nie zjawia się żadne niebezpieczeństwo, że w czasie używania się przełamie, lub popsuje.

Czy taka tematyka przyciągnęła Twoją uwagę? Jeśli tak, to oprócz tego poza tym zobacz ofertę eykiety na meble, która dotyczy omawianej sprawy, więc zapewne też Cię zainteresuje!

Takie analizy pozwalają też określić, jaka ma szansę okazać się największa siła nacisku, którą możemy wywierać na ten produkt.

Takie pomiary okazują się niesamowicie istotne

Tego rodzaju testy są bardzo istotne, bo uzyskane wyniki, nie tylko zezwalają na ustalenie jak najlepiej wykorzystywać z danych urządzeń, ale również dopomagają stwierdzić czy są one w całości bezpieczne dla ich użytkowników. Przez to tak ważne jest to, aby systematycznie przeprowadzać takie testy i sprawdzać, jak dane sprzęty będą się zachowywały z biegiem czasu.