Wybór ogrodzenia

Ogrodzenie działki na której stoi nasz wymarzony dom, jest jak symboliczne zwieńczenie naszego dzieła. Ogrodzenie drewniane, murowane czy panelowe? Możliwych konstrukcji jest wiele, ale którą wybrać?

Drewno, może prezentować się naprawdę dobrze. Ale choć piękne, co jakiś czas potrzebuje konserwacji. Jest podatne na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne.

Alternatywą dla drewna są betonowe płyty ogrodzeniowe, wyróżniające się wytrzymałością na wysokie i niskie temperatury, wiatr, śnieg itp. Funkcjonalne i w korzystnych cenach, idealnie nadają się do ustawiania dookoła dużych działek – na mniejszym terenie mogą niestety zabierać zbyt dużo miejsca oraz przytłoczyć przestrzeń.Albowiem murowane ogrodzenie (tutaj) – chociaż odporne – może spowodować, iż będziemy czuli się oddzieleni od reszty świata. Wówczas powinny nas zainteresować ogrodzenia panelowe. Są lekkie wizualnie, funkcjonalne i posłużą nam na długie lata.

Ogrodzenie

Autor: ht BeverlyLR
Źródło: http://www.sxc.hu

Na tyle solidne, by zapewnić spokój, a przy tym na tyle „ażurowe”, by mieć pogląd na to, co się dzieje poza nim. Płoty tego rodzaju szybko wyparły ogrodzenia zbudowane z tzw. siatki ślimakowej, ponieważ w odróżnieniu od siatki składają się z osobnych modułów, tworzących całość dopiero po zamontowaniu. W momencie powstałych zniszczeń możliwa jest w związku z powyższym bezproblemowa konserwacja lub naprawa, bez konieczności rozbiórki całego ogrodzenia. Ogrodzenie panelowe (strona) cechuje trwałość, wytrzymałość i niska cena. Ich zakładanie trwa stosunkowo krótko, co w kontekście placów budowy, czy w sytuacjach gdy zależy nam na czasie – ma spore znaczenie.

Podobnie przedstawia się ich demontaż, który nie zajmuje wiele czasu i nie przysparza żadnych trudności. Jeśli jesteśmy zainteresowani tego typu ogrodzeniem, wystarczy skorzystać z internetu wpisując w wyszukiwarce poszukiwany temat: producenci paneli ogrodowych. Więcej na anotis.com.pl/
Najtańszym, o wysokich wartościach ozdobnych rozwiązaniem są żywopłoty. Zwarta i efektowna przeszkoda jest trudna do przekroczenia i pełni funkcję naturalnego ekranu akustycznego. A do tego pięknie wygląda…