Współczesna metropolia tętniąca życiem, czyli szybka podróż do Londynu

Jeżeli w sezonie wakacyjnym okaże się, że nie możemy liczyć na zaplanowany, dłuższy urlop w pracy, zawsze pozostaje nam jeszcze inna możliwość – szybka, weekendowa podróż. Umożliwi nam ona aktywny wypoczynek spędzony na zwiedzaniu wybranego miasta, koncentrując się wyłącznie na najważniejszych atrakcjach, które wydadzą nam się najciekawsze. Oto jak może wyglądać tego typu podróż na przykładzie wycieczki do Londynu.

Na początku powinniśmy nabyćbilety lotnicze Londyn Warszawa, najbardziej optymalnie jest jednakże zrobić to troszkę wcześniej przed planowaną podróżą. Należy również nadmienić, że Londyn jest doskonałym miejscem na weekendową podróż przy dość niskim budżecie, ponieważ bilety lotnicze Londyn Warszawa nie należą do przesadnie drogich (zerknij tutaj). Miejsca w samolocie rezerwowane z pewnym wyprzedzeniem są sporo tańsze, co pozwoli nam na znaczne zredukowanie kosztów wycieczki.

Kolejny krok stanowi zrobienie listy atrakcji, które chcemy zwiedzić. W wypadku Londynu wybór ten nie należy do najłatwiejszych, ponieważ miasto posiada piękną architekturę, jak również mnóstwo ciekawych atrakcji turystycznych, które opłaca się zobaczyć. Musimy więc zdecydować. co jest dla nas bardziej istotne – podziwianie kunsztu architektury Pałacu Buckingham i Gmachu Parlamentu czy obejrzenie niespotykanych eksponatów znajdujących się w British Museum i Muzeum Figur Woskowych (zapoznaj się z treścią serwisu). A może chcemy poznać smak codziennego, londyńskiego dnia spacerując wieczorem po Soho czy Trafalgar Square? Najistotniejsze jest jednak, żeby wybrać te miejsca jeszcze przed wylotem – zaoszczędzi nam to zastanawiania na miejscu, co sprawi, że będziemy mieć więcej czasu na zwiedzanie. Powinniśmy też z odpowiednim wyprzedzeniem zadbać o nocleg, gdyż poszukiwanie hotelu na miejscu może się zakończyć nieprzewidzianą niespodzianką.

Londyn

Autor: Gwydion M. Williams
Źródło: http://www.flickr.com

Przy wyborze hotelu trzeba mieć na uwadze, że nasza wycieczka ma szczególnie intensywny charakter i bardzo prawdopodobne jest nie spędzimy zbyt wiele czasu czasu w pokoju hotelowym. Dlatego też wybór noclegu ze wszystkimi opcjami dodatkowymi stanowi wyłącznie niepotrzebne tworzenie kosztów.

Jeśli czytasz prezentowany artykuł to oznacza, że temat Cię niezwykle zaciekawił – wejdź na odnośnik do serwisu, a odnajdziesz równie atrakcyjne informacje.

Bardziej optymalnie jest wybrać trochę tańszy hotel, a zaoszczędzone poprzez to środki spożytkować na lepszy cel – np. na obiad w jednej z renomowanych restauracji w Londynie czy bilet na wartą obejrzenia wystawę. Nabywając bilety powrotne dobrze jest postarać się o miejsca w samolocie przy oknie – panorama Londynu oglądana podczas przelotu jest przepiękna i bez wątpienia zapadnie nam w pamięć.

Londyn

Autor: Jim Linwood
Źródło: http://www.flickr.com

Udane wakacje wcale nie muszą być długie i dużo kosztować – nawet krótka wycieczka może pozwolić nam gruntowanie wypocząć i zobaczyć interesujące miejsca. Wszystko jest uzależnione jednakże od prawidłowej organizacji – jeśli rozplanujemy podróż z większym wyprzedzeniem i uwzględniając wszystkie niezbędne czynniki, będziemy mogli cieszyć się niezapomnianym urlopem, który będziemy wspominać przez długie lata.