Jakie nietypowe rozrywki są obecnie do dyspozycji, czym się charakteryzują tak zwane pokoje ucieczek.

Ludzie od zawsze potrzebowali rozrywki, nawet w czasach starożytnych wiedziano, że jak się ktoś miał gdzie się wybawić, to przekładało się to na jego zadowolenie. Krwawe igrzyska z tamtego okresu zamienione zostały na znacznie mniej brutalne ich odpowiedniki.

Wielu osobom może się wydawać, że w tych sprawach wymyślono już wszystko, co się dało wymyślić, ale jak się okazuje, da się jeszcze jakimś oryginalnym pomysłem zaskoczyć. Ostatnio na przykład bardzo modne są pokoje ucieczki, pojawiają się one coraz częściej we wszystkich większych miejscowościach w naszym kraju- Idea tej zabawy jest bardzo prosta. W odpowiednio przygotowanym pokoju zamyka się grupkę ludzi, których zadaniem będzie opuszczenie miejsca w ustalonym czasie rozwiązując znajdujące się tam zagadki.

Masz chęć przeczytać inne tak samo przydatne porady? Jeśli tak, to zobacz tutaj kamerzysta na wesele małopolska, a na pewno nie odczujesz rozczarowania.

Najczęściej to będzie między 45 minutami a godziną, lecz w razie konieczności czas ten można będzie przedłużyć, jeżeli uczestnicy są bliscy ukończenia. W zależności od pokoju w zabawie naraz może brać udział parę osób, lecz wszystko zaplanowane jest w taki sposób, aby nawet dwóch uczestników poradziło sobie z ukończeniem zadania.

Znak zapytania

Autor: Alan Levine
Źródło: http://www.flickr.com
Aby opuścić escaperooms Gdańsk konieczne będzie całkowite rozwiązanie zagadek które się w środku znajdują i znalezienie wyjścia. Co jak się okazuje wcale nie jest łatwe, bo projektanci tego typu miejsc mają dużo sprytu i kreatywności. Każdy pokój utrzymany jest w innym charakterze, każdy posiadał będzie swoje indywidualne łamigłówki i tajemnice, więc za każdym razem będzie dużym wyzwaniem. Bardzo dużą zaletą tego typu miejsc będzie to, że bawić się w nich można grupowo. Wręcz jest wskazane, żeby podjąć taką próbę z przyjaciółmi lub znajomymi, bo w wielu miejscach do wyszukania wyjścia konieczna będzie praca grupowa. Dodatkową rzeczą, która znacznie może utrudnić znalezienie rozwiązania, jest wiszący na ścianie zegar, który beznamiętnie odmierzając czas powoduje stres i nerwy pośród uczestników. Jeśli się uda wyjść w określonym czasie, to na pewno to będzie powód do zadowolenia i dumy, jeśli jednak poniesie się klęskę, to i tak cały pobyt będzie świetną, niezapomnianą zabawą. Szczegółowe informacje przeczytasz pod adresem: