Zagrożenia jakie czekają na osoby kupujące mieszkanie, o jakich rzeczach należy pamiętać przy tego typu inwestycji.

Kupno nowego mieszkania to dla wielu rodzin bardzo duże wydarzenie, dlatego też trzeba zachować przy tym pewien rozsądek. Niestety towarzyszą też temu ogromne emocje, które niekiedy zakłócają logiczne myślenie – ludzie tak bardzo pragną mieć to swoje wymarzone lokum, że zaczynają zapominać o podstawowych zasadach. A przy mieszkaniach trzeba szczególnie uważać, bo dla większości jest to inwestycja, która może później rzutować na resztę ich życia, i nie ma tu żadnego miejsca na pomyłki i błędy.

Nowe mieszkania

Autor: EnergieAgentur.NRW
Źródło: http://www.flickr.com
A jednym z najczęściej pojawiających się błędów jest nieskontrolowanie firmy i podpisywanie umów przedwstępnych bez udziału notariusza. Obecnie interesy kupujących są znacznie bardziej chronione, jednak do niedawna jeszcze pojawiały się przypadki, kiedy deweloper zbierał od ludzi środki na budowę, po czym znikał pozostawiając nieskończony obiekt.sprawdź to sklepmardrew.pl sklepmardrew.plJak okazywało się następnie, już przy analizie wszystkich dokumentów można było wywnioskować sporo rzeczy co do jego formy, lecz zdecydowana większość ludzi nie zawracała sobie głowy tego typu sprawami.

Mieszkania

Autor: Milestone Management
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejnym zaniedbaniem kupujących mieszkania jest wiara w reklamowe foldery, pokazywane przez firmy deweloperskie. Nowe inwestycje bielany powstają w najróżniejszych miejscach, często są upchnięte pomiędzy istniejącą infrastrukturę – PROFBUD. Na zdjęciach wszystko wygląda przepięknie, jest mnóstwo zieleni i przestrzeni, a w praktyce okazuje się, że blok będzie wciśnięty pomiędzy hipermarket i duży parking. Jeszcze jednym problemem, który dotyczy szczególnie nowych osiedli, jest brak niezbędnej do wygodnego życia infrastruktury. Co z tego, że mieszkania bielany będą przestronne i duże, jeżeli okaże się, że z całego osiedla jest tylko jedna droga wyjazdowa, nie ma komunikacji miejskiej a do lekarza czy przedszkola trzeba jeździć pół godziny – firma deweloperska PROFBUD.

Kiedy uznasz, że znajdujący się w tym miejscu wpis jest warty zainteresowania, kliknij ten link, a przeczytasz więcej wynajem mieszkania sosnowiec podobnych materiałów!

Jak więc się okazuje, rzeczy jakie należy sprawdzić przy zakupie mieszkania jest dużo, i niestety nie zawsze są to drobiazgi. Dlatego też bezwzględnie trzeba przed jakąkolwiek umową wszystko dokładnie sprawdzić, aby nie było później żadnych rozczarowań.