Wycisz się w pomorskim, czyli wakacyjna wycieczka do Swornychgaci

Wyprawiasz się na wczasy z dala od wielkich, przeludnionych ośrodków? Oczekujesz ciszy, wyłączenia od e-maila, chcąc być sam na sam lub tylko z drugą połówką? Rozważ wyprawę w zaciszne miejsce lokalnej prowincji, z dala od szkodzących płucom fabryk, miast i przedsiębiorstw.

górskie drzewa

Autor: Björn S…
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli wahasz się czy na sto procent potrzebujesz całkowitego wyciszenia się, zamknięcia szybkiego stylu życia na tydzień powinieneś wziąć pod uwagę opcję z noclegiem choćby w niewielkiej, ale jednak, miejscowości. Gdzie masz sklepy, kościół, pobliskie rozrywki jak choćby puby, kawiarnie, deptak oraz łączność Wi-fi. Przy odpowiednim wyważeniu proporcji możesz odpocząć i nie urywać relacji z najbliższymi i istotnych spraw. Załóżmy, że obowiązki z pracy odchodzą na chwilę na dalszy plan.

Miejscowością, która zagwarantuje ci świetny odpoczynek i naładowanie baterii (zapewne do kolejnego zmęczenia – jeśli tak, warto popracować nad mniej intensywnym trybem życia) jest Kościerzyna noclegi. To bardzo stara polska miejscowość, z wiekową tradycją sięgającą kilkuset lat wstecz. Jej walorami są pobliskie szlaki turystyczne.

Wychodząc z centrum, w stronę ścieżek zapewne znajdziesz tańsze lokum na wynajem noclegu (jeśli wolisz oszczędzać na spaniu lub szukasz czegoś w bardziej spontanicznym stylu).

Potrzebne są Ci ekstra informacje (https://zafaworkwear.pl/fartuchy/) na ten intrygujący temat? Zatem nie czekaj i przejdź do następnego wpisu – tam przygotowaliśmy dla Ciebie coś wyjątkowego.

Tak samo sprawa wygląda kiedy szukamy gdzie odpocząć w miejscowościach o podobnym profilu. Nie trzeba szukać daleko od Kościerzyny – w pomorskim, bogatym w miasteczka województwie, jest wiele podobnych o profilu turystyczno-historycznym, gdzie znajdziemy fajne noclegi. Swornegacie – nazwa co najmniej inspirująca – to miejscowość licząca kilkuset mieszkańców, wspominana wzmiankami historycznymi już od kilkuset lat. Dla niehistorycznych dusz ta informacja nie ma większego sensu, dużo bardziej interesujące są walory terenowe i ewentualne noclegi. Aktywny wypoczynek to tutaj co najmniej piesze wycieczki, na rowerowych rajdach i quadach kończąc! Sprawdź więcej informacji – .

Miejscowości z pomorskiego stanowią interesującą propozycję dla poszukujących alternatywnych ośrodków i zmęczonych wielkomiejskim stylem życia w mieście. Każdy kto lubi wypoczywać na łonie natury i niestraszne mu chwilowe „odcięcie” od świata i internetu znajdzie tutaj coś dla siebie.