Półkolonie konne – idealne nie tylko w okresie wakacji!

Kolonie, czy tak jak w naszym dzisiejszym przypadku – półkolonie, to Forma spędzania wolnego czasu przeznaczona tylko dla osób do konkretnego roku życia, uzależnionego zazwyczaj od profilu danych kolonii, zazwyczaj jednak obejmująca osoby, które to nie ukończyły jeszcze 18-ego roku życia.

Istnieje niewiarygodnie sporo rodzai półkolonii, my dziś jednak skupimy się jedynie na pojedynczym ich rodzaju, a więc półkoloniach konnych.
konne]
Wiele dzieci bardzo lubi konie (bryczesy dla jeźdźca) – co więcej sporo z nich marzy o tym, by móc się nimi zaopiekować czy móc na nich jeździć, a najlepiej obie te rzeczy naraz. W obecnej chwili niewiarygodnie łatwo można urzeczywistnić to konkretne marzenie dzięki dość dużej liczbie szkółek jeździeckich, które co roku w czasie wakacyjnym czy też ferii zimowych, „otwierają” swoje własne drzwi dla przyszłych potencjalnych „młodych jeźdźców”, dając im w ofercie spełnienie marzenia w formie tak nazywanych „półkolonii”. Półkolonie konne odrobinę różnią się od tradycyjnych kolonii, w szczególności sposobem zakwaterowania – kiedy jedziemy na kolonie wybieramy się w to miejsce bardziej „na czas stały” – jesteśmy w jakimś ośrodku przez tak średnio dwa tygodnie, a później powracamy wraz z całą swoją grupą do domu. Półkolonie trwają bardzo różnie, lecz w przeciągu dnia zajmują tak do sześciu godzin, po czym powraca się do swojego domu, aby kolejnego dnia ponownie przyjść i wrócić o dokładnie tej samej porze.

W taki sam sposób ma się sprawa z półkoloniami konnymi – najważniejszym zadaniem rodzica jest przywiezienie swojego dziecka na określone miejsce organizowanej półkolonii, a potem odebrać je o z góry określonej godzinie. Same programy takich półkolonii są różne, uzależnione od samej grupy wiekowej, dla jakiej bywają one przeznaczone.