Miejscowości które musisz znać – ranking

Czym jest truizm? Przykładowo nazywanie akurat Polski jednym z najpiękniejszych państw na Ziemi jest zwyczajnym truizmem. Tylko snobi, którzy uważają, że zawsze wszystko co za granicą jest lepsze, nie zgodzą się z tym osądem.

Oczywiście gdy widzimy niesamowite atrakcje turystyczne w Chinach, Australii albo na terenie Islandii, możemy niejako popaść w malutkie kompleksy, lecz w sumie nie ma najmniejszego sensu sądzić, że jesteśmy mniej urokliwym krajem.

plaża

Autor: Clement Larrive
Źródło: http://www.flickr.com

Bałtyk, piękne lasy albo góry – Szczyrk, Szczawnica, itp., – w sumie każde z 16 województw w Polsce może zapewnić bardzo dużo atrakcji (tu – najlepsze noclegi w Szczawnicy, czy macie jakiś pomysł). Musimy doceniać to co nasze, ponieważ często zamiast jeździć po świecie, przydałoby się zwiedzić chociażby stolicę własnego województwa. Oczywiście nikt nie mówi, że czymś całkowicie niedorzecznym jest latanie po świecie, lecz można w sumie powiedzieć, iż lekko więcej zainteresowania swoją ojczyzną sprawiłoby wielką frajdę.

Choć należy być obiektywnym – czyli przyrodę mamy niezwykłą, ale polskie miasta w zasadzie nie porażają pięknem. Przede wszystkim z powodu burzliwej historii, a później socjalizmu, który sprawił, że w centrach wielkich miast mamy wielkie blokowiska. A poza tym, rynek usług reklamowych w Polsce jest trochę niecywilizowany. Gdy wjeżdżamy do miast, zauważyć możemy wiele reklam. No wiadomo – należy uszanować prawa wolnego rynku, lecz litości – Polacy mają prawo funkcjonować w godnych warunkach. Tak czy siak jest co najmniej kilka ciekawych miast w Polsce. W szczególności malowniczy Kraków, Wrocław, Łódź i trójmiejski Gdańsk. Kolebka Solidarności to piękne miasto (więcej: które noclegi w Gdańsku rekomendujecie na lato).

W sumie całe Trójmiasto – Gdańsk, ale też Gdynia oraz niewielki Sopot, są fantastycznymi destynacjami. Dłuższy spacer po Gdańsku pokaże nam, że na całe szczęście są w naszym kraju piękne miasta, które do tego sprzyjają swoim mieszkańcom. Czyli zasadniczo statystyczny mieszkaniec Trójmiasta jest usatysfakcjonowany z życia we własnej małej ojczyźnie.

Wejdź na proponowany wpis (http://www.skalnik.pl/mugga), a poznasz informacje na opisywany wątek jeszcze w większym stopniu – z pewnością okażą się interesujące i kompletnie Cię wciągną.

To wielce dobrze, ponieważ miasto może być bardzo brzydkie, oby ludzie byli zadowoleni.