Żeby nagrać płytę warto uważnie prześledzić szczegóły współpracy studiów nagrań

Chcąc nagrać sesję zespołu w studiu należy uważnie prześledzić szczegóły ofert studiów nagrań z okolicy. W zależności od tego, czy jesteśmy zespołem młodzieżowym, który dopiero stawia pierwsze kroki na rynku muzycznym, czy też mamy już duże doświadczenie, musimy wybrać odpowiednie dla siebie studio. Porządne studio nagrań powinno dysponować sporą ilością profesjonalnego sprzętu. Należy zwrócić szczególną uwagę na klasę udostępnianych instrumentów.

płyta

Autor: Mrs. Gemstone
Źródło: http://www.flickr.com
Naturalnie bardzo istotną sprawą jest to, jaką muzykę chcemy zarejestrować. W przypadku gdy mamy zespół punkowy i chcemy nagrać materiał na nasz pierwszą epkę, nie musimy płacić zbyt wiele za wynajem dobrego studia nagrań. Być może takie podejście nawet nadgryzłoby ideę naszej muzyki. W tym przypadku sprawdzi się porządne omikrofonowanie pieców gitarowych, chociaż w miarę jakościowej klasy okablowanie, przyzwoity mikser i osoba odpowiedzialna za wszystkie szczegóły, czyli realizator.

Jeżeli natomiast chcemy zrealizować materiał na krążek orkiestry symfonicznej, musimy bez wątpienia wziąć pod uwagę ogromną ilość elementów, wynająć filharmonię, albo studio posiadające adekwatne do naszych potrzeb warunki, najlepszej jakości mikrofony, kable, fortepian, być może również perkusję i nieliczne inne instrumenty.

Absorbuje Cię zamieszczony w tym serwisie materiał? Kliknij więc poza tym tu oraz zobacz więcej info grill gazowy na balkon na opisywany temat.

Niezwykle istotny jest również nastrój panujący w takim studiu. Bardzo dobrze jest, kiedy możemy realizować nagrania w atmosferze sprzyjającej kreatywnemu podejściu w trakcie pracy (kontynuuj ten wątek). Zwykle studia nagrań udostępniają własne instrumenty.

muzyka

Autor: Sony
Źródło: Sony
Oczywiście wielu instrumentalistów woli nagrywać na swoich gitarach, jednak to studio nagrań powinno posiadać rozmaite gitary, wzmacniacze, minimum jeden foretpian lub pianino, aby każdy, kto realizuje nagrania mógł poeksperymentować z brzmieniem do swoich piosenek, albo mógł domiksować wybrane partie o nieco innej barwie. Najlepsze studia nagrań na świecie to ogromne budynki, w których znajduje się wiele pomieszczeń, profesjonalnie przystosowane kabiny akustyczne, wielkie sale koncertowe, ale również w studiach tego rodzaju znajdziemy miejsce przystosowane do odpoczynku, czasami może być to nawet gabinety masażu, baseny czy inne atrakcje. Najważniejsze jest jednak oczywiście wybrać takie studio nagrań, które będzie optymalne dla nas w danej chwili, nie narażając nas na niepotrzebne koszty, które mogą okazać się nad wyrost.