Dokąd na wakacje?

Kaszuby to teren usytuowany na północy naszego kraju na zachód od Wisły, stanowiący część Pomorza. Zamieszkują go Kaszubi, posługujący się regionalnym językiem. Nie jest to obszar historyczny, więc niełatwo określić precyzyjnie granice tego regionu.

ruszajwpolske.pl

Autor: oatsy40
Źródło: http://www.flickr.com
Kaszuby rozciągają się od Morza Bałtyckiego . W ich obszarze znajdują się piaszczyste wybrzeża a także jeziora i lasy. Region ów bywa określany mianem „Szwajcarii Kaszubskiej” przez wzgląd na jego atuty turystyczne.

Pragniemy Cię zachęcić do kolejnej ciekawej witryny – kontynuuj (https://www.krematoriumgloria.pl/kontakt/) bez przeszkód, żeby mieć możliwość zapoznania się z świeżymi wpisami na powyższy temat.

Szczególnie atrakcyjny dla trampów jest na pewno zespół Jezior Wdzydzkich, a więc tak zwane „Kaszubskie Morze”. Główne miasta Kaszub, w których kultywuje się zwyczaje i język kaszubski to: Wejherowo, Puck, Kartuzy, Żukowo, Bytów a także Kościerzyna – aktualne oferty

Kaszuby są miejscem niezwykle ciekawym pod względem przyrodniczym. Urocze jeziora, lasy pełne grzybów, pagórki i wzgórza sprawiają, iż centralna część Pojezierza Kaszubskiego mieniona jest „Szwajcarią Kaszubską”, ze względu na podobieństwo do przepięknych pejzażów Szwajcarii.

Wciąż interesuje Cię ten wątek? Wejdź w poniższy link i pod nim znajduje się moja strona www (https://www.hotelaltus.pl/pakiety), gdzie odkryjesz dodatkowe wiadomości.

Tym, co także silnie przyciąga trampów jest wyraźna odrębność regionalna, dostrzegalna w tradycji folklorystycznej.

ruszajwpolske.pl/regiony/kaszuby/noclegi/10,index.html

Autor: Chris Kuga
Źródło: http://www.flickr.com

Centrum Edukacji oraz Promocji Regionu znajdujące się w Szymbarku jest miejscem znanym w całej Polsce. Największą atrakcją owego nowoczesnego ośrodka jest na pewno Odwrócona Chata. Już z zewnątrz chata robi duże wrażenie na zwiedzających, jednakże prawdziwych emocji można zaznać, zwiedzając wnętrze owego domku. W skansenie możemy spotkać również inne atrakcje, w tym Najdłuższą deskę. Odwiedzając Kaszuby atrakcje których nie można nie wziąć pod uwagę to: Chmielno – ważny ośrodek turystyczny, Zamek Łapalicki, Kartuzy – uznawane za stolicę Kaszub.

Wyśmienite potrawy kuchni kaszubskiej to kolejny argument przemawiający za odwiedzeniem tych regionów. Lokalnych potraw możemy skosztować w rozlicznych lokalnych restauracjach. Smacznych zup t.j.: kwaśna zupa, biała polewka z węgorza, dziadówka, zupa z brzadu, gruszkowa, brukiew, a także smacznych dań głównych, np.: rolmopsy, śledź po kaszubsku, wyśmienity zylc ze śledzia, klopsiki rybne, sandacz po kaszubsku, pyszna szmurowana gęś, plince, ferkase, gęś z bulaja czy golce. Palce lizać!