Jakim sposobem kupić kamery dla sportowców?

Wakacje na desce – zimą i latem – można zapamiętać na filmie. Dzisiejsze możliwości są różnorodne, a za stosunkowo nieduże pieniądze możemy zdobyć faktycznie profesjonalny sprzęt. Wybierając kamerę, zazwyczaj należy określić jej cel. Gdy potrzebna jest nam kamera dla aktywnych, powinniśmy jej poszukać w konkretnych modelach.

Oczywiście koszt jest zwykle istotną przeszkodą, ale w tej sytuacji także określamy, jak specjalistyczny sprzęt wybieramy. Kamera do nagrywania specyficznego portfolio sportowych ekscesów ma być naturalnie lepsza niż ta, mająca służyć tylko dokumentowaniu wakacji. Istotne jest to, gdzie zamierzamy publikować filmy. Do internetu spokojnie mogą być kamery SD, jednak zazwyczaj HD poszerza możliwości – tak jak kamera GoPro Hero 3+ Black .

Kamery sportowe są niewielkie i poręczne, zwykle możemy kupować wodoodporne modele. Wiadomo, że powinniśmy je dobrać do rodzaju dyscypliny.

Jeżeli zamierzasz kupić coś bardzo dobrego, spójrz na portal (https://motoargo.pl/) tej firmy, odnajdziesz w tamtym miejscu wiele bardzo atrakcyjnych ofert.

Inną kamerę kupią rolkarze, a inną rowerzyści. Kamera mocowana do kasku, w górach na pewno powinna być wytrzymała.

Kamera GoPro Hero3

Źródło: http://kamerynakask.pl/

Dokładnie sposób mocowania ma tu spore znaczenie, bo kamery narciarskie np. przypinamy do gogli. Do samochodowych szaleństw świetnym rozwiązaniem okaże się kamera GoPro HD HERO2, ale na longboard możemy wybrać już coś zdecydowanie innego. Sportowe sprzęty do filmowania są wstrząsoodporne, można wybrać te szerokokątne – specjalnie do szerokich kadrów. Oferta jest rzeczywiście duża (więcej tutaj: ).

Kamery sportowe nie zawsze są jednak zaprojektowane dla amatorów, dlatego też są adresowane do fanów mocnych emocji i nietypowych sportów. Niełatwo ukryć, że ich twórcy skupiają głównie na tym, że najatrakcyjniejsze nagrania to te, pełne dynamiki i szybkich ujęć. Wtedy też nie widać pomyłek i różnych potknięć, bo chodzi o samo wrażenie. Dobrze też wybrać kamery z możliwością oznaczenia trasy zjazdowej, przy pomocy GPS-a, który może być wbudowany w kamerę. Wybór jest zależny od ograniczeń cenowych, dlatego że są takie kamery naprawdę kierowane tylko do hobbystów.