Jak właściwie urządzić przedpokój?

Chociaż dla większości z nas najistotniejszym miejscem w domu jest salon, kuchnia lub sypialnia, to powinniśmy brać pod uwagę znaczenie przedpokoju. Dlaczego? To tutaj musimy odnaleźć wszystko, czego potrzebujemy do wyjścia i przede wszystkim z tego właśnie względu musi być on odpowiednio rozplanowany. Lecz jak to zrobić?

mieszkanie w kilku ujęciach

Autor: Irish Home
Źródło: http://www.flickr.com
Sprawa jest dużo prostsza, jeżeli dopiero aranżujesz mieszkanie. W innym wypadku najpierw potrzebny jest rzetelny remanent dobytku, tak, aby skontrolować, co jest nam generalnie niepotrzebne i nadaje się do kosza. Niektórym trudno się rozstać przynajmniej z jednym gwoździem, a co dopiero pozbyć się czegoś, co mogłoby się przydać choć raz w ciągu najbliższych paru lat. Jednakże należy być stanowczym, gdyż szafy w przedpokoju nie pomieszczą wszystkiego. Pudełka ze szpargałami, których nie masz zamiaru wyrzucić, podpisz i wynieś np. na strych bądź do piwnicy, dzięki temu zyskasz trochę wolnego miejsca.

wieszaki na ubrania

Autor: Daniel M. Hendricks
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy już zrobiłeś porządek, pora pomyśleć nad kilkoma przydatnymi elementami.

Zobacz ten polecany tekst (http://webtec.pl/), a upewnisz się, że zawarte w nim wiadomości są bardzo interesujące, ponieważ to ta sama tematyka, co w tym wpisie.

Jeżeli już masz szafę, ale nie podoba ci się więc planujesz ją zmienić, masz do wyboru dwie opcje – zabudowaną bądź standardową szafę, w której będzie miejsce i na buty, i na wieszaki na ubrania – Musi być dosyć przestronna, zwłaszcza w przypadku licznej rodziny. Drugim wyjściem jest otwarta garderoba, jednak nie pomieści ona tak dużo ubrań, jak normalna szafa. Rękawiczki lub szale można pochować w ozdobnych pudłach, ale płaszcze stale będą wisieć na wierzchu, co nie spodoba się wszystkim. Jeżeli masz kilka par obuwia, potrzebne mogą być dodatkowe szafki na buty, które dobrze jest ustawić przy drzwiach, aby nie roznosić brudu – polecane modele.

Muszą się łatwo otwierać oraz mieścić nie tylko szpilki, lecz również dłuższe kozaki, aby nie okazało się, iż muszą ciągle stać na zewnątrz. Warto też pomyśleć nad pufą lub innym siedzeniem, dzięki któremu zakładanie obuwia będzie łatwiejsze, nie tylko dla nas, ale również np. dla odwiedzających nas dziadków. Oprócz tego nie zapomnijmy o stosownym oświetleniu, aby nie być zmuszonym poszukiwać ulubionej chustki z latarką w ręce, bo w szafie panują egipskie ciemności.

Solidnie zorganizowany przedpokój może sprawić, że będziesz bez zdenerwowania wychodzić z domu.

Jeśli potrzebne Ci nowe miejsce, z którego będziesz uzyskiwać dane, to zalecamy to omówienie. Przeczytasz w nim dużo tekstów na opisywany tutaj wątek.

Powinno się starannie przemyśleć każdy element, a na pewno będziemy zadowoleni z jego aranżacji.