Tajemnice treningu obwodowego – znakomite połączenie rozmaitych ćwiczeń

Sport to zdrowie, ale dla większości osób podejmujących wysiłek fizyczny niesamowicie istotne są efekty. Gdy nie ma ich w niedługim czasie, trudno znaleźć kolejne pokłady motywacji do wzmożonych ćwiczeń. Ciągle pojawiają się następne zestawy treningowe, co u jednych okazują się skuteczne, u pozostałych w każdym razie lepszy okazuje się trening obwodowy.

trening

Autor: Jordan – Star Fitness
Źródło: Jordan – Star Fitness
W sieci możemy odnaleźć wiele zdjęć, które pokazują szczególne rezultaty osób ćwiczących w ten sposób. Ćwiczenia są zróżnicowane, więc nie nudzimy się podczas ich wykonywania, co jest niesamowicie istotne dla naszej psychiki.

Pomocne są na pewno wskazówki trenera, choć wiele wskazówek znajdziemy na stronach internetowych. Ważny jest tu rozwój wszystkich najważniejszych grup mięśniowych. Kolejna zaleta treningu obwodowego jest prędkie spalanie kalorii. Nieustannie zwiększa się nasza wytrzymałość, ponieważ to jest najważniejszy rezultat ćwiczeń treningu obwodowego. Łączenie zróżnicowanych, ogólnorozwojowych ćwiczeń zapewnia najwyższy poziom satysfakcji.

Trening obwodowy może nas doprowadzić do sukcesu

Dużą zaletą, którą wyróżnia się trening obwodowy, jest jego niezwykła różnorodność oraz możliwość szybkiego dostosowania do osobnych potrzeb oraz wszelkich preferencji. Samodzielnie możemy wybierać około dziesięciu ćwiczeń, jakie już w niedługim czasie staną się naszymi ulubionymi. Każde powtórzenie trwa około minuty, więc czas treningu tak prędko mija. W czasie treningu obwodowego nie są wskazane wszelkie przerwy, ponieważ to ma to negatywny wpływ na jego skuteczność. Odpoczynek przewidziany jest po zakończeniu danego obwodu.

trening obwodowy

Autor: David Huang
Źródło: http://www.flickr.com
Spalanie kalorii odbywa się tu na wysokim poziomie, co jest niezwykle motywujące dla osób z początku opornych. Dużym plusem takiego treningu jest również to, że jest darmowy, to znaczy, że możemy wykonywać go w domu bez jakichkolwiek sprzętów. Dobrze jest zapoznać się ze wszystkimi proponowanymi ćwiczeniami, by wybrać spośród nich coś doskonałego dla siebie.

W początkowym tygodniu treningu wykonuje się jeden obwód ćwiczeń, z każdym dalszym tygodniem powinno się dodawać następny. Ta nieskomplikowana zasada jest drogą do osiągnięcia określonych rezultatów.