Triathlon w upale, czyli jak ćwiczyć latem

Triathlon jest wyścigiem wytrzymałościowym, potrzebującym doskonałej kondycji fizycznej. Dlatego trzeba się do niego w odpowiedni sposób przygotować, aby móc ukończyć go z satysfakcjonującym rezultatem. Podczas lata treningi są znacznie bardziej nużące, toteż trzeba wiedzieć, w jaki sposób trenować, aby nasza kondycja nie osłabła.


Rozpocznijmy od tego, iż trening przy wysokiej temp. jest dodatkowym obciążeniem dla organizmu.

Jazda na rowerze w górach

Autor: fixedandfrailing
Źródło: http://www.flickr.com
Nie oznacza to, iż musimy całkiem zrezygnować z ćwiczeń, ale zaplanować je na bardziej pomyślną dla nas porę, to znaczy na godziny poranne bądź wieczorne. Wtedy temp. na dworze jest zdecydowanie niższa, a tym samym korzystniejsza dla osób, które planują podjąć się aktywności fizycznej. Jeżeli z rana trudno jest ci zejść z łóżka bądź dojeżdżasz do pracy, toteż i tak wcześnie się budzisz, ćwicz wieczorem. Potem możesz już tylko wziąć prysznic i wypocząć, nie niepokojąc się porannym zrywaniem. Jeżeli mimo wszystko musisz ćwiczyć w ciągu dnia, wybierz zacienione tereny, np. las. Powietrze w tym miejscu będzie dużo przyjemniejsze, niż w środku miasta. Po drugie zawsze niezbędne są nawadniające płyny. Najlepiej sprawdza się woda, lecz można zakupić też izotoniki, czyli napoje dla sportowców, które cechują się błyskawiczną przyswajalnością elektrolitów oraz węglowodanów w nich się zawierających. Ważna jest też odzież, jaka musi być przewiewna i oddychająca. Nie zapomnijmy o głowie, jaką również trzeba ochronić przed słońcem, wkładając czapkę z daszkiem. Gdy poczujesz nudności, zawroty głowy lub dreszcze, to najprawdopodobniej udar słoneczny. Powinieneś udać się do lekarza oraz pozwolić sobie odpocząć, aby więcej nie dopuścić do takiej sytuacji. Warto jest ćwiczyć w towarzystwie drugiej osoby.

Kliknij na ten link, aby poznać podobne teksty. Dla przykładu zobacz serwis, który proponuje intrygującą Cię problematykę, a na pewno się nie rozczarujesz.

Wtedy gdy będziemy czuć się gorzej albo z innych przyczyn będzie nam potrzebna pomoc, zawsze będzie dla nas oparciem oraz nie zostaniemy sami w trudnej sytuacji.

czepki pływackie

Autor: Meredith Bell
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli w takim razie zamierzasz zmierzyć się z dyscypliną, którą jest triathlon, trening latem przy zastosowaniu zaprezentowanych rad już nie będzie dla ciebie żadnym kłopotem. Pamiętaj o sugestiach, a odpowiednio przygotujesz się do wyścigu oraz nie narazisz się na udar słoneczny lub odwodnienie, jakie nie byłoby bezpieczne dla twojego organizmu.