Co to jest wydruk 3D i w jaki sposób działa?

Druk 3D już dawno przeszedł drogę z teorii w faktyczność, a na przestrzeni ostatnich lat drukarki 3D stały się o wiele tańsze i w wyższym stopniu przystępne. Specjaliści przewidują, że w najbliższych latach wydruki 3D będą obecne w naszych mieszkaniach oraz będziemy korzystać ich co dnia podobnie jak z ekspresów do kawy.

3d

Autor: Philippe Put
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie wydruki 3D wykorzystywane są do produkcji niezwykle szerokiego zakresu rzeczy, poczynając od pierwowzorów części do urządzeń w sektorach przemysłowych lub motoryzacyjnych, przez druk implantów w medycynie, a skończywszy na całym szeregu przedmiotów codziennego użycia, gadżetów. Czym są wydruki 3D, czy są nam konieczne i czy w istocie za kilka lat każdy z nas będzie z nich korzystał? Drukarka 3D nie stworzy przedmiotu na żądanie tak jak to przedstawiono np. w „Star Treku”. Drukarki 3D drukują pomysł wypuszczony z peceta, wykorzystując takie surowce jak syntetyk, ceramikę oraz metal (surowców do druku cały czas przybywa).

Czy ten post wydaje Ci się ciekawy? Pragniesz poznać więcej treści na zbliżony temat? Zatem idź tu (http://pomagier.eu/) i przeczytaj kolejny wpis.

Drukowanie obiektu polega na tworzeniu oraz nakładaniu warstwy materiału o wyznaczonej grubości na stole drukarki, a kiedy warstewka będzie wydrukowana, nakładaniu następnej. Jednak drukarka 3D nie jest w stanie wydrukować nawet najprostszych urządzeń (rekomendujemy promocję na maragency sito pionowe) składających się z wielu rodzajów materiałów. Mimo całej swej prostoty, nie skonstruujemy w mieszkaniu z pomocą drukarki 3D praktycznej szczoteczki do zębów. Jednak , drukarki 3D odnajdą się z sukcesem wszędzie tam gdzie będzie konieczna personalizacja, wyjątkowość projektu czy mała ilość produktów. Będzie można uruchomić zupełnie nowy typ usług w postaci produkcji rzeczy na zlecenie.

Bryła 3D

Autor: fdecomite
Źródło: http://www.flickr.com
Branżą, jaka skorzysta mocno na wdrożeniu nowej technologii jest branża medyczna. Dzięki opcji kreowania unikatowych, pojedynczych obiektów, to co ongiś było niemożliwe do wykonania ze względów wydajnościowych, jest aktualnie w zasięgu ręki. Prócz tego, wyspecjalizowane drukarki 3D stosowane są do naprawdę znacznych projektów: zaczynając od atrakcyjnych wizualnie mieszkań, poprzez niesławny pistolet „Liberator”, zaś skończywszy na wydruku budynków mieszkalnych. Warto również wspomnieć o pierwszych testach druku pokarmów: druku z soli.