Dlaczego dobrze jest uprawiać sztuki walki? Co mamy dzięki karate? Jakie rzeczy możemy dzięki temu zyskać?

Karate to rodzaj walki, pochodzący z Japonii, wymyślone na Okinawie. Dziś ten sport obejmuje swoim zasięgiem większość świata, zostało wynalezionych jednocześnie bardzo wiele rodzajów karate. Choć w Japonii to tradycyjna sztuka walki, w innych krajach zjawiła się później. Pod koniec lat pięćdziesiątych wzrosło ogólne zainteresowanie wyżej wspomnianą sztuką walki, przez to sporo państw próbowało sprowadzać specjalistów z Japonii. W związku z tym, że ciężko było o rdzennego mistrza karate, w wielu rejonach świata propagowano swoje formy tego sportu.

judo

Autor: Artur Malinowski
Źródło: http://www.flickr.com
Karate tradycyjne, jako forma samoobrony, rozwijało się w Japonii przez długi czas. Najbardziej istotna podstawa, na której się opiera polega na okinawskiej zasadzie, która nazywa się to de. Wywodzi się ona z określenia chonfa, to znaczy chińskiej sztuki walczenia, która jest samoobroną bez używania broni. Filozoficzną podwaliną tradycyjnego karate jest wywodzące się z Japonii budo – jest ono podobne dla różnych japońskich metod walki. Pierwotne karate powstało przez zmieszanie okinawskich form oraz japońskiej filozofii budo.

Jeśli sądzisz, że omawiana tutaj tematyka jest warta uwagi, poznaj jeszcze więcej na portalu , który także proponuje podobne publikacje.

Najważniejszym zagadnieniem w strukturze teoretycznej karate standardowego jest todome waza, oznacza to uderzenie kończące, przez to każda zastosowana technika jest w stanie całkiem unieszkodliwić przeciwnika. Ta zaawansowana sprawność techniczna zrobiła z karate tradycyjnego niesamowitą sztukę.

Ten rodzaj sportu oferuje najbardziej jakościowe benefity dla naszego ciała, gdyż powoduje intensywne używanie całego organizmu. Karate tradycyjne to nie tylko dążenie do rozwoju całego ciała, ma korzystny wpływ na stan naszej duszy oraz

karate

Autor: Chris vT
Źródło: http://www.flickr.com

stronę emocjonalną. To zapewnia całkowitą równowagę.

Ostateczny cel treningu to osiągnięcie dużej biegłości w tej formie walki, ale także całkowity rozkwit naszego wnętrza. Obecnie sporo osób pielęgnuje tę wspaniałą tradycję ćwicząc karate.

Ciekawe fakty o tej tematyce pozyskasz w różnych serwisach, ale znacząca witryna jest tylko jedyna! Sprawdź nas!

W Polsce jest wiele profesjonalnych szkół, które nauczają tej sztuki walki, jak karate Warszawa. Pamiętajmy, że karate to nie jakaś tam forma walki, lecz przede wszystkim filozofia życia, dzięki niej pielęgnujemy te dobre cechy osobowościowe – silny charakter jak i poszanowanie drugiej osoby.