Spóźniony lot rekompensata, odszkodowania od linii lotniczych

Gdy ruszamy na lotnisko liczymy na to, że wszystko będzie na czas. Poza tym często pojawiamy się na lotnisku z dużym wyprzedzeniem, więc czekanie z powodu jakiś opóźnień najczęściej prowadzi nas do frustracji. Nie mamy ochoty długo czekać. Niestety często brak jakichkolwiek konkretnych informacji dotyczących tego ile dany lot się opóźni i w sumie nie mamy pojęcia, co w ogóle ze sobą robić. Tak, więc opóźniony lot, odszkodowanie za opóźniony lot musimy dostać.

poczekalnia na lotnisku

Autor: Jack Miller
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli opóźnienie jest większe aniżeli 2 godziny przewoźnik musi zapewnić nam jedzenie i picie, poza tym, jeśli okaże się, że lot nie odbędzie się danego dnia, a firma nie uprzedziła nas o tym wcześniej, w takiej sytuacji pasażerowie powinni mieć zarezerwowany motel. Odszkodowanie za opóźniony lot to opcja dla wszystkich, więc pamiętajmy, by zgłosić się po nie do przewoźnika. Jeśli jednak opóźnienie będzie oscylowało w granicach 20 minut, to nie otrzymamy odszkodowania. Oczywiście zdarzają się sytuację, których nie można przewidzieć, więc do 2 godzin opóźnienia jest uznawane za nieprzewidzianą sytuację Choć każdy, kto czekał tyle na lotnisku ma świadomość, że nie jest to ekstra sytuacja, zwłaszcza, kiedy musimy czekać z małym dzieckiem. Wtedy sytuacja robi się naprawdę nieciekawa. Skoro dorośli się denerwują i nie wiedzą, co ze sobą zrobić, to co ma powiedzieć jakiś maluch.

Przepisy związane z liniami lotniczymi:

samoloty

Autor: Junpei Abe
Źródło: http://www.flickr.com

Prawda jest taka, że najistotniejsze dla każdego pasażera jest dotarcie w konkretne miejsce bezpiecznie i o określonej godzinie. Kiedy lecimy i zjawiamy się w określonym miejscu, w przewidzianym czasie, to po prostu idziemy dalej nie myśląc o niczym, co z liniami lotniczymi związane.link tutaj kaszuby wakacje kaszuby wakacjeAle, gdy coś się dzieje nie do końca według planu sprawdzamy odszkodowania lotnicze. Kiedy okazuje się, że nasz bagaż się zapodział, gdy musimy czekać cztery godziny na lot, kiedy wychodzi na to, że niby mamy bilet i rezerwację, ale system tego nie odczytuje itp.. Wtedy rozmyślamy, co dalej. Jeżeli myślimy o odszkodowaniu to w różnych wypadkach można się o nie starać, ale zdarza się i tak, że możemy ich nie otrzymać (sprawdź przykłady). Bardzo dużo zależy od linii lotniczej z usług, której korzystaliśmy. Warto, więc przed lotem sprawdzić ogólne zasady panujące u przewoźnika, z którym mamy zamiar unieść się w powietrze.