Jak kształtują się początki nauki jazdy na snowboardzie? w jaki sposób się do tego zabrać?

Snowboard jest dość młodym sportem, powstał dopiero pod koniec lat sześćdziesiątych. Uprawiać go jednak może każdy z chętnych, gdyż jest sportem dla ludzi młodych duchem, to znaczy niezależnie od wieku. Styl i sposób jazdy na snowboardzie jest dość swobodny, natomiast jeśli się zdobędzie trochę wprawy, jest wręcz bezwysiłkowy. Naukę jazdy na desce możemy zacząć dość wcześnie, już od 5-6 roku życia, natomiast nic nie przeszkadza, aby zacząć naukę zdecydowanie później, nawet w wieku 60 lat. By jednak właściwie się przygotować należy oczywiście zaopatrzyć się w potrzebny sprzęt, jak wiązania do snowboardu.

snowboard

Autor: SkiStar
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak, jak każda aktywność fizyczna, tak i jeżdżenie na desce wymaga przygotowania. Najważniejsze są sprawności fizyczne, jak giętkość oraz kondycja, szczególnie przydają się silne nogi . Co więcej, jeżeli decydujemy się na pierwsze spotkanie ze snowboardem, musimy pomyśleć o przygotowaniu fizycznym parę tygodni wcześniej. Sporo osób zastanawia się też, zresztą słusznie, czy pierwszy sprzęt zakupić czy może pójść do wypożyczalni?

Na początek dobrze jest udać się do wypożyczalni, natomiast rzeczywiście trzeba zwrócić uwagę czy wypożyczany sprzęt jest dobrej jakości. Najlepiej jeśli to będzie znana marka. I dotyczy to wszelkich elementów, jak deski snowboardowe damskie czy buty, jakie powinny być odpowiednio dobrane, aby pięta za bardzo się nie poruszała . Jak po paru dniach stwierdzimy, że to rzeczywiście sport hulajnogi wyczynowe dla nas, to wtedy można pomyśleć o poważnym zakupie. Da nam to również możliwość dobrego poznania konkretnej deski i obycie się z nią. To spowoduje, że kupując tą własną, będziemy wiedzieli czy dany model jest dla nas odpowiedni.

kask snowboardowy

Autor: Eelke
Źródło: http://www.flickr.com

Za sprawą takiego podejścia można zrobić naprawdę szybkie postępy. W dalszej części będziemy mogli skompletować inne niezbędne akcesoria na własność, jak kask snowboard . To niesamowicie istotne, by przed zakupem dokładnie sprawdzić samemu każdą część wyposażenia, gdyż nawet źle dobrane okulary albo kask mogą popsuć nam zabawę, a tym samym odebrać radość z jazdy. Zamiast więc tak się niecierpliwić podczas mierzenia sprawdźmy dokładnie, czy wybierany sprzęt to jest faktycznie to, czego oczekujemy, czy jednak jednak trzeba będzie kupić coś trochę innego.