3 sposoby na ładną i funkcjonalną łazienkę

Urządzanie małej łazienki funkcjonalnie, a także ergonomicznie, to na pewno nie za proste zadanie. Istnieje na szczęście bardzo dużo metod, dzięki jakim nasza nieduża łazienka będzie wyglądać przestronnej, jednocześnie odnajdziemy w niej miejsce na konieczne wyposażenie. Jednym z rozwiązań jest układ 2 w 1 czyli wanna oraz natrysk. To niezwykle dobra opcja, jak nie istnieje możliwość, żeby znaleźć miejsca dla dwóch łazienek w domu, zaś chcemy posiadać jedno, jak i drugie.

umywalka

Źródło: pixabay

Dzięki temu rozwiązaniu, w jednej łazience mamy do dyspozycji różne opcje kąpieli, a jednocześnie sporo miejsca dla innego wyposażenia, tj. owalna umywalka. Na rynku można znaleźć różne rodzaje wanien prysznicowych, tak więc dla każdego modelu łazienki możemy znaleźć coś najlepszego. W łazience powinny być odpowiednie meble łazienkowe, jednocześnie nie może być ich tam za dużo. (Baterie do łazienki Najważniejsze, ażeby schować w nich niezbędne drobiazgi. Im mniej kosmetyków do niedużych przedmiotów na widoku, to łazienka będzie na pewno bardziej przestronna i uporządkowana. Idealnym rozwiązaniem jest umieszczenie pojemnych szuflad na kosmetyki i szczotki do włosów. Niezwykle ciekawym pomysłem jest również “niewidoczna” szafka za lustrem lub szafka nad zabudową stelaża wc. Tego typu schowek na ręczniki czy papier toaletowy jesteśmy w stanie bardzo łatwo ukryć, jednocześnie zabudowując stelaż podtynkowy WC (projekty miejskich toalet publicznych) identycznym materiałem, z którego wykonane zostały fronty szafki.

prysznic

Autor: Sofitel Dubai Downtown
Źródło: http://www.flickr.com

W przypadku małych oraz wąskich powierzchni najbardziej odpowiednim rozwiązaniem jest skorzystanie z kabiny prysznicowej, dla jakiej odnalezienie właściwego miejsca jest z pewnością łatwiejsze niż w przypadku wanny. Dodatkowo w niedużych łazienkach często odchodzi się od brodzików na rzecz odwodnień liniowych, które bardzo dobre umiejscowione w powierzchnię podłogi umożliwiają na zdobycie potrzebnych centymetrów w łazience. Zobacz ofertę Bridom Pamiętajmy, aby urządzając łazienkę korzystać z tylko najwyższej jakości materiałów. Takie dostaniemy w specjalistycznych sklepach, jakie mają w swojej ofercie np. wysokiej jakości baterie do prysznica.