Jakie warunki należy osiągnąć, by skorzystać z planu Mieszkania dla Młodych?

Plan Mieszkania dla Młodych to pewnie zachwycająca pomoc dla młodych osób, które przewidują kupno początkowego mieszkania. W ramach tego projektu młodzi ludzie zdołają korzystać z pomocy państwa i dostać dotację. Wielkość dofinansowania zależy od wielu rozmaitych czynników, między innymi od wysokości mieszkania, wielkości rodziny, posiadanych najmłodszych itd. A kto może korzystać z planu Mieszkania dla Młodych i które warunki musi spełniać?

projekt

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com

Z programu mdm zdołają korzystać zarówno postaci samotne, jak również młode małżeństwa i rodziny z dziećmi. (Mieszkania (zobacz www.partnerzy.pl/skup-mieszkan) Kraków) Jednakże, żeby tak było powinno się realizować pewne stwierdzone warunki. Przede wszystkim nie można być posiadaczem żadnego innego mieszkania (zobacz propozycje). O ile mieliśmy osobiste mieszkanie w przeszłości, również nie możemy korzystać z planu mdm. Zasada ta nie dotyczy tylko ludzi/rodzin z trójką najmłodszych. Starając się o dofinansowanie z projektu mdm – nie wolno posiadać więcej niż 35 lat – w przypadku małżeństwa pobiera się pod uwagę lata młodszego małżonka. Warunek ten nie dotyczy jednostek oraz rodzin z trójką dzieci. Kolejną zasadą, którą trzeba spełnić, jest zaciągnięcie kredytu co najmniej na 50 procent wartości mieszkania, minimum na 15 lat. Istotna jest prócz tego cena mieszkania, nie może ona naruszyć wskaźnika, który wyznaczany jest dla konkretnej pozycji.

nowe mieszkania

Źródło: pixabay.com

Pragnąc otrzymać dofinansowanie z programu MDM, należy dołączyć do wniosku o kredyt wniosek o dofinansowanie. Naturalnie musimy także wybrać bank czy też banki, które pobierają udział w programie Mieszkania Dla Młodych. Listę banków, które biorą udział w planie Mieszkania Dla Młodych odkryjemy na stronie internetowej Banku Gospodarstwa Krajowego, jest ona systematycznie uaktualniana. Przed złożeniem wniosku o dotację, powinno skontaktować się z wybranym bankiem bądź bankami, aby upewnić się co do prowadzonej procedury oraz dokumentacji, którą powinniśmy przedstawić/złożyć.