Pomysły na spędzanie wolnego czasu dla najmłodszych oraz rodziców, czyli w jaki sposób połączyć przyjemne z pożytecznym.

Jak co roku, gdy musimy zapewnić dzieciom jakieś atrakcje w związku z przerwami w szkole, czy to z okazji przedłużonych weekendów świątecznych, czy wakacji, bywa czasem trudno o jakiś pomysł. Czemu zostawiać wszystko na ostatnią chwilę, znowu wymyślać coś na daną chwilę.

kajaki, woda

Autor: Anita Hart
Źródło: http://www.flickr.com
Często za sprawą presji czasu wybieramy miejsca, jakie może i dają jakąś frajdę dzieciom, jednak nam już niekoniecznie. Postarajmy się w tym roku odnaleźć zawczasu ciekawe miejsca do odwiedzenia i atrakcje, jakie sprawią radość nie tylko dzieciom ale i dorosłym. Świetnym pomysłem na zapełnienie wspólnie czasu jest pływanie kajakiem lub pontonem. Warto wziąć udział w spływie jedną z licznych rzek, szczególnie w górskim terenie będzie to atrakcyjne także przez bliskość gór, a co za tym idzie malowniczych widoków. Dolina Rospudy ma w tej kwestii wiele do zaoferowania. Wśród wielu możliwości niesamowicie ciekawym miejsce wydaje się bardo spływ kajakowy w jakim można w tych okolicach wziąć udział, jest naprawdę wart polecenia- klik.

Przez to, iż stopnie trudności można wybrać dowolne, jest to idealna rozrywka nie tylko dla najmłodszych, lecz też dla dorosłych. Stan wód Nysy Kłodzkiej pozwala na spływy w tych okolicach od marca do października, przez co mamy bardzo długi termin aby móc znaleźć odpowiednią dla nas datę na spływ. Jeżeli już znajdujemy się w dolinie Rospudy gdzie jest bardo dużo interesujących miejsc do zobaczenia, warto zagłębić się w tą okolicę.

Zobacz ten portal (http://www.e-militaria.pl/akcesoria-516), ponieważ on zapewne też Cię niezwykle zaciekawi. Przedstawia on pokrewną tematykę, zatem nie wahaj się i kliknij tu!

Najmłodsi pewnie nie przepadają za zwykłym zwiedzaniem, lecz za to zwiedzanie kopalni złota to już inna sprawa. Taką kopalnię można właśnie zwiedzić w Złotym Stoku. To bardzo interesujące miejsce tak dla dzieci jak również dla rodziców. Spacer chodnikami kopalni, poruszanie się po niej łódką albo też przejażdżka podziemną kolejką to ciekawy sposób na spędzenie tu czasu- klik klik

kobieta i mężczyzna w kajaku

Autor: TimothyJ
Źródło: http://www.flickr.com
Na pewno wszystkich zainteresuje historia tego miejsca, ponieważ wydobywano tu złoto, lecz także rudę arszenikową, używanej do wyrobu bardzo znanej trucizny – arszeniku. Na miejscu też znajdziemy podziemny wodospad czy basen do płukania złota. Jeśli już znajdujemy się w kopalni w Złotym Stoku dobrze jest zajrzeć również do pobliskiego Parku Linowego. Ostatnimi czasy to dość popularna rozrywka, natomiast trudno jest znaleźć park linowy w takiej scenerii jak tutaj, czyli w starym kamieniołomie. Najróżniejsze stopnie trudności zjazdów oraz przejść powodują, iż każdy znajdzie w tym miejscu dla siebie rozrywkę. Jest specjalna ścieżka dla małych dzieci, ale też zjazd na linie długości 1080 metrów dla ludzi z dużą wprawą. To tylko niektóre atrakcje tego regionu. Warto poszukać ciekawych miejsc oraz odkrywać je razem z dziećmi.