Co można robić w zimie, żeby być znudzonym, czyli krótki przegląd możliwości na spędzanie wolnego czasu.

Wielu ludzi marudzi, że w zimie nie bardzo będzie miało co robić, jeżeli na zewnątrz pada śnieg i jest zimno. Faktycznie możliwości jest jakby nieco mniej, ale powiedzenie, że nic ciekawego nie ma jest chyba jednak nieco przesadzone. Cały czas funkcjonują przecież najróżniejsze baseny, siłownie i kluby fitness.

narty, góry, zima

Autor: Ruth Hartnup
Źródło: http://www.flickr.com
Nie tylko da się tam spalić zbędne kalorie, ale także poprawić sylwetkę i wzmocnić siłę i wytrzymałość.

Jeżeli uważasz, że dane w internecie nie są wystarczające, to przejdź do linku, gdzie znajdziesz dokładne opracowania zagadnień – odsyłacz znajduje się tutaj.

W dużych miastach z pewnością będzie również lodowisko – łyżwiarstwo jest doskonałym rodzajem aktywności i rewelacyjną zabawą, więc jeżeli tylko będzie okazja na tego typu formę rozrywki to na pewno się warto na nią skusić. Jeżeli będzie się chciało robić coś w większej grupie, to także będzie parę możliwości na to. Sporo osób wynajmuje stoły do ping-ponga, dostępne są one w większości klubów i szkół i przeważnie będzie to sprawa dotarcia do kogoś, kto je będzie chciał wynająć. W podobny sposób pomyśleć również można o wynajęciu jakiejś sali gimnastycznej na pogranie sobie w koszykówkę, siatkówkę czy piłkę nożną – tu również bez problemów w jakiejś pobliskiej szkole się coś znajdzie.

Ale zima przede wszystkim kojarzyć się będzie ze śniegiem, więc nie można też zapomnieć o sportach typowo zimowych, czyli jazdą na nartach czy desce. Polska ma ten komfort, że w zasadzie całe południe to są góry, a tam niezliczone ilości tras narciarskich oraz wyciągów.

wyciąg narciarski

Autor: Travis Wise
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie bardzo dużo inwestuje się w infrastrukturę, przez co w wielu miejscach będzie się miało niezależność od pogody, trasy są sztucznie oświetlone i naśnieżone, więc można tam szusować praktycznie cały czas. Nie ma też żadnego problemu ze sprzętem, co jest dość istotne przy osobach rzadko jeżdżących, bo liczne wypożyczalnie oferują jego spore ilości. Takie tanie wyjazdy na narty można zaplanować na kilka dni- , na przykład na ferie, i wówczas będzie trzeba zarezerwować jakiś przytulny pokój w hotelu czy pensjonacie, najlepiej blisko wyciągu. Wielu ludzi wyjeżdża również na jeden dzień, wówczas ruszają oni z rana w trasę, potem do wieczora na nartach i powrotna podróż do domu.