Sprzęt dla zaawansowanych fotografów- przeglądamy nowinki techniczne

Typowe fotografie mają dużo uroku – ciężko akurat z tym się nie zgodzić. Jednak ciężko również nie dostrzec wielkich różnic pomiędzy zwykłymi fotkami, a takimi, które cechują się odrobinę ponadprzeciętnym poziomem. Tylko te drugie mogą przejść do historii.

Zatem: solidny aparat jest godny zakupu. To oczywistość, że niektórzy nie posiadają kilku tysięcy złotych na wypasiony aparat, którego nie wstydziłby się nawet słynny fotograf, ale no proszę nie uważać, że zwyczajnym aparatem można robić nieprzeciętne fotografie. Pewne zagadnienia są nieubłagane: z tymi aparatami jest dokładnie jak z samochodami albo motocyklami: zatem możemy uwielbiać motoryzację, ale jeżeli będziemy mieli byle co, zapewne nie będziemy na swoje nieszczęście mogli się świetnie rozwijać. Cieszy jeżeli większa część społeczeństwa uzmysłowi sobie, że ciężko być zadowolonym ze sprzętu, który jest jakby nie patrzeć dla wszystkich. Czyli przykładowo nikon D800 to taki aparat, który jest najzupełniej godny zainteresowania takiego fotografa, który odrobinę ponadstandardowo zwykł podchodzić do kwestii tworzenia zdjęć…

Poznaj też informacje odnośnie Phantom 2.

GoPro Hero 4

Autor: Dave Jones
Źródło: http://www.flickr.com

Nikon to słynna firma: autentycznie wszyscy fani fotografowania – na pewnie każdym poziomie bardzo dobrze wiedzą, że jeżeli mocno zależy im na świetnej jakości, bez dwóch zdań powinni ufać owej firmie. Niby istnieją również konkurencyjne marki, nie należy umniejszać ich rangi, ale jakby nie patrzeć rzeczywistość jest taka, iż Nikon jest najlepszy. Choć to jasne, że to wyłącznie mocno subiektywna opinia twórcy owego tekstu. Fotografowie miewają różne gusta, lecz można śmiało rzec, iż z Nikonów każdy będzie nad wyraz zadowolony.

Jeżeli już jesteśmy przy kwestii rewelacyjnej jakości – być może to trochę lekkie zboczenie z podstawowego tematu: prawda jest taka, że choć warto posiadać dobry aparat, to jednak czymś rewelacyjnym są także kamery GoPro (specyfikacja): niezwykła jakość nagrania powoduje, iż chociażby wśród fanów sportów ekstremalnych GoPro ostatnio jest na szczycie.