Międzykrajowy przewóz towarów – wyzwanie czy typowa działalność? Jak uprościć sobie transport?

Weźmy po uwagę podobną opcję: producent wytworzył dla naszej firmy asortyment, ale wspólne stosunki z nim zezwalają jedynie na zlecenie transportowe na warunkach dostawy Free on board, także odpowiedzialność za wszystek przewozu od dostawy na łódź trafia do nas. Jak obniżyć płatności i jak optymalnie dowieźć asortyment do Polski?

Posiadamy tutaj kilka sposobów działania. Gdy dostawca nadaje zlecenie na własną rękę, więc sam zatrudnia spedytora, który obsłuży towar, to możemy spodziewać się, że nasz transport kontenerowy dotrze do Hamburga – czytaj więcej . Nie inaczej zdarza się, że agent zleci wysyłkę centralnie do polskiego portu, ale o wiele wygodniej jest im poprowadzić transport przez Niemcy. W powyższej sytuacji po paru tygodniach dostaniemy dokumenty eksportowe wraz z oryginałami faktur, potwierdzeń i listów przewozowych. I co w takiej sytuacji? Bardzo dobrym pomysłem są odprawy celne w Hamburgu. Dzięki nim dodamy sobie i zleconemu kierowcy sporo czasu.

Jeżeli zamierzasz dowiedzieć się, jakie serwisy są zachwalane przez inne osoby, to zobacz propozycję na taki temat. Mogłoby Cię ono bardzo zaintrygować.

Przywożąc dostawę do clenia w niemieckiej agencji w okolicy portu otrzymujemy komplet papierów z odprawy celnej w Hamburgu, jakie bez problemu są uznawane przez krajowe działy księgowości.

transport

Autor: Train Photos
Źródło: http://www.flickr.com

Po dokonaniu czynności nasz kierowca zabiera towar z magazynu agencji. Priorytetowe jest, by sprawdzić wcześniej czy jednak agent nie zgłosił konieczności zabrania przez kierowcę ze sobą paru europalet, które zamieni następnie na miejscu – itl-omega firmą godną zaufania . Zdarza się to w chwilach, gdy mamy transport kontenerowy niepełny i nasz asortyment jest jedynie jednym z kilku. Generalnie trzeba przyznać, że wparcie, kiedy przeprowadzamy odprawy celne w Hamburgu, jest bardzo duże.

Czy masz pytania? (http://kancelaria-cpr.pl/2019/09/13/wniosek-o-zabezpieczenie-kontaktow-dzieckiem/) Nie obawiaj się! My na pewno uszanujemy każdą próbę kontaktu. Zatem czekamy na opinie od Ciebie.

Tak więc od strony agenta, jak i, zazwyczaj, od dostawcy. W końcu jemu również zależy na tym, by dowieźć nam towar w jak najlepszy sposób. To także warunkuje czy nawiążemy współpracę po raz kolejny. Dlaczego? Nieraz pojawiają się kłopoty z niepełną listą załadunkową lub pomyłkami na fakturze. Niestety agencje celne są skrupulatne i doszukają się wszelkich nieścisłości. Jednocześnie jest to męczące, jednak dzięki temu następnie nie mamy praktycznie żadnych problemów z odprawą jak również z księgowością.

Z owego powodu właśnie musimy mądrze wybierać sposób i trasę dostawy. Wybrane możliwości rozpiszmy finansowo i wybierzmy tą optymalnie pożądaną zarówno finansowo, jak również w kwestii wygody dla nas.