Może najwyższy czas, by, aby zacząć przygodę z programowaniem na urządzenia mobilne?

Smartfony spowodowały, że dla różnego rodzaju programistów znalazło się dużo nowych możliwości. Zatem jeśli ktoś do tej pory programował wyłącznie typowe oprogramowanie PC, powiedzmy do obsługiwania rachunków w firmie i ogląda się w tym momencie za jakimiś fajnymi niszami, z pewnością powinien zacząć naukę robienia apek na chociażby Androida. Głównie Android jest w naszym kraju popularny, a zresztą to nie jest tylko polska specyfika, ponieważ Szwecja, Indie albo Australia również są takimi państwami, gdzie Android rządzi.

Supertelefon z układem Tegra 3

Autor: Tabasco PR
Źródło: Tabasco PR

W sumie to nic bardzo dziwnego, ponieważ często pozostałe systemy mobilne mają trochę gorsze parametry. Wiadoma sytuacja – nierzadko kłótnie między fanami Windows Phone, a Androidem są w zupełności bzdurne, do niczego sensownego nie mogące prowadzić, lecz cóż z tego, jeśli i tak tego typu waśnie nieustannie będą miały miejsce. Cóż, problemy tak zwanego pierwszego świata…

Chociaż tworzenie aplikacji na androida (Przejrzyj specjalną ofertę) łatwe nie jest, i to nawet dla bardziej doświadczonego programisty, i tak nikt nie powiedział, iż to niemożliwa sprawa.

Prezentowany artykuł jest bardzo ciekawy, jednak bez wahania przeczytaj także ten opublikowany w innym miejscu post – on również jest warty uwagi.

No bez niepotrzebnej przesady – przecież ostatnio aplikacji powstaje od zatrzęsienia, a jakby nie patrzeć jakiś programista musi je na początku stworzyć. W większości przypadków w grę wchodzi grupa programistów, więc jest łatwiej. Pamiętajmy o tym, aby w żadnym wypadku nie myśleli, że łatwo promuje się aplikacje, zwłaszcza te, które raczej nie są odkryciem. Takie są realia w świecie aplikacji!

Program internetowy

Autor: Syed Ikhwan
Źródło: http://www.flickr.com

Naturalnie tworzenie aplikacji na ios (Tworzymy oprogramowanie na urządzenia mobilne ) oraz pozostałe systemy operacyjne jest bardzo dobre pod względem zawodowym. Czyli solidny programista nie musi raczej bać się o własne zatrudnienie – Wrocław, Katowice, stolica, lecz również Londyn albo Nowy Jork są miastami, w których programiści z naszego kraju są bardzo mile widziani. Nigdy porządny programista, ale taki, który umie sprzedać własne umiejętności, nie powinien miewać kłopotu także z zarobkami.oferta (www.creoconcept.pl/)Wiadomo – początki również w programowaniu nie są proste, zwłaszcza, że wzrasta w tym sektorze gospodarczym poziom konkurencji, lecz tak czy siak ciężko powiedzieć, iż programiści w początkach XXI wieku nie są w dobrej pozycji. I miejmy wielką nadzieję, że to się w żadnym wypadku nie zmieni! Bo niby po co?