Latanie dzisiaj cieszy się dosyć dużym zainteresowaniem, gdyż jest to najszybszy środek lokomocji.

Poza tym, samoloty są naprawdę bezpieczne, wobec tego linie lotnicze cały czas uruchamiają kolejne kierunki, licząc że tym sposobem zachęcą jeszcze większą liczbę klientów do korzystania z uroków podniebnych podróży. Bardzo popularne są także tanie linie lotnicze, dzięki którym za niewielką kwotę ma się możliwość podróżować po całym świecie. Naturalnie, wraz z rozwojem lotnictwa, pojawiły się również kolejne usługi, takie jak odszkodowania lotnicze. W jakich warunkach należy się starać o ich otrzymanie?

lot samolotem

Autor: blu-news.org
Źródło: http://www.flickr.com

Odszkodowania przysługują przede wszystkim tym osobom, których loty zostały odwołane, lot był znacząco opóźniony bądź nie zostały one wpuszczone na podkład, gdyż przewoźnik sprzedał zbyt dużą ilość biletów.

Ciekawi Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to odwiedź źródło a przeczytasz tam atrakcyjne informacje, które na długo zapamiętasz.

Rzecz jasna należy pamiętać, że takie rozwiązania mają swoje ograniczenia. Jeśli lot został odwołany z przyczyn niezależnych od linii lotniczych, takich jak zła pogoda lub strajki na innych lotniskach, w takiej sytuacji odszkodowania nie są uiszczane. Identycznie dzieje się kiedy lot został odwołany chociaż 2 tygodnie przed jego planowanym terminem, gdyż dzięki temu podróżujący mają czas na zarezerwowanie innych biletów.

Odszkodowanie nie przysługuje również w sytuacji, kiedy linie lotnicze zapewniły klientowi podobny lot. Odszkodowanie od linii lotniczych można dostać też w przypadku zagubienia bądź zniszczenia bagażu klienta. Naturalnie, należy pamiętać, że obowiązująca kwota jest wypłacana tylko w sytuacji, gdy wina leży po stronie linii lotniczych, a nie bagażu (między innymi w sytuacji, gdy walizka była w złym stanie). Nie inaczej dzieje się, gdy zniszczeniu ulegnie bagaż podręczny pasażera. Pasażerowie powinni zdawać sobie sprawę z tego, jakie posiadają prawa i konsekwentnie je egzekwować.

lot samolotem

Autor: Aero Icarus
Źródło: http://www.flickr.com

Poinformowanie pasażerów o tym, jakie mają możliwości w razie konkretnych problemów jest poza tym obowiązkiem linii lotniczych. W sytuacji problematycznych opóźnień nierzadko też gwarantowane są oczekującym konieczne noclegi oraz wyżywienie. Warto podkreślić, że wysokość odszkodowania proponowanego za opóźniony lot jest zależna zazwyczaj od trasy lotu. Im jest ona dłuższa, tym odszkodowanie jest większe. Osoby, jakie skorzystają z lotu alternatywnego, otrzymają mniejszą kwotę odszkodowania.

Czy chcesz poznać rozważany temat od innej strony? Nic prostszego – po prostu wejdź na ten odnośnik, ponieważ więcej zobaczysz tu (https://tdruk.pl/sklep/koszulki/).

Trzeba mieć to na względzie.Więcej na: