Metamorfoza zabarwienia samochodu – oklejanie auta

Częstokroć bywa, że nabyty przez nas pojazd z drugiej ręki nie ma wyśnionego odcienia, jednak nabyliśmy go dlatego że był w dobrym stanie oraz miał lepsze wyposażenie.

Czasami nawet kupując nowiutki samochód lista dostępnych barw nadwozia może zdawać się skąpa. Wtedy z pomocą przyjdzie nam folia do całościowego oklejenia pojazdu.
Billboard

Autor: Newtown grafitti
Źródło: http://www.flickr.com
Oklejanie pojazdu folią to coraz popularniejsza również w Polsce forma przemiany zabarwienia auta. Każdego roku powstaje coraz więcej firm, jakie potrafią profesjonalnie zamontować folię samochodową. Tu przoduje Małopolska. Jak zatem wygląda takie obklejenie? Arkusze folii są nakładane na odpowiednio przygotowaną detergentami karoserię czterokołowca. W kosztowniejszych opcjach montażu auto rozmontowywane jest z bez trudu demontowalnych części karoserii jak lampy, lusterka i tym podobne. Oczywiście folię można nałożyć też bez demontowania nadwozia, jednak demontaż elementów umożliwia łatwiejsze oraz lepsze dopasowanie arkuszy folii i co się z tym łączy wyższą jakość uskutecznionej modyfikacji. Doświadczone zakłady umieją w taki sposób zrealizować proces ponownego montażu, iż jakość złożenia karoserii jest porównywalna z fabryczną.

Gdy auto jest już na wstępie przygotowane, następuje nałożenie folii. Jest to proces dość zawiły, dlatego że folia (zobacz linie pakujące) ma małą grubość oraz posiada bardzo mocny klajster. W dłuższej perspektywie decyduje to o wysokiej jakości przeróbce, jednak znacznie utrudnia montaż.

Na dodatek folia nakładana jest ogromnymi arkuszami, tak by nie było śladów spajania na fragmentach karoserii i całość była całkowicie jednakowa. Aby znaleźć takową firmę w swoim mieście wystarczy wpisać w wyszukiwarkę np. wyrażenie: oklejanie samochodów oklejanie samochodów kraków Nowy Sącz. ->